У Києві пройшла акція “Ні капітуляції” з вимогою до президента Володимира Зеленського не застосовувати “формулу Штайнмаєра” для вирішення конфлікту на Донбасі. За даними поліції, в акції “Ні капітуляції” в центрі Києва взяло участь до 12 тисяч людей.
За словами організаторів, загалом на акцію вийшли 15 тисяч людей – передає Громадське. З Майдану активісти дійшли до Офісу президента.
Також учасники акції вимагали відставки глави Офісу президента Андрія Богдана.
Учасник акції Андрій Смолій прокоментував акцію та виклав фотографію на які видно, що учасників акції було значно більше ніж 15 тисяч:
“Спочатку були невеликі акції із закликом до президента не здавати країну.
6 жовтня вийшло понад 20,000 тисяч українців на Майдан Незалежності сказати «Ні капітуляції».
Сьогодні на Покрову це вже десятки тисяч людей.
Військові, волонтери, кияни, українці з різних регіонів нашої держави. Всі ми кажемо НІ КАПІТУЛЯЦІЇ, злочинному відведенню військ на Донбасі та «формулі Штайнмаєра», яка де-факто федералізує Україну.
Десятки тисяч людей – це вже крайній аргумент для влади: досить гратися в «мир за будь-яку ціну». Досить загравати з Кремлем та йти на поступки за путінським сценарієм. Досить розповідати нам казки.
Покрова – останнє попередження, яке мають зрозуміти і у Кремлі, і у владних кабінетах.
Україна не здастся ворогу!
Перемога буде за нами!
Слава Україні!
Слава Героям-Захисникам!”
Взяли участь у акції і дрогобичани, зокрема герой війни Орест Каракевич.
Нагадаємо, що 6 жовтня, коли на Майдані також мітингували проти так званої «формули Штайнмаєра», Богдан опублікував пост із нібито перепискою про підкуп учасників акції.
1 жовтня 2019-го президент України Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.
Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews