Головна » Варто знати » Не сідайте за кермо якщо випили! – Уляна Супрун

Не сідайте за кермо якщо випили! – Уляна Супрун

Про небезпеку керування автомобілем у стані алкогольного спяніння вкотре нагалада Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України. 
Є міф про алкоголь і керування автомобілем. Він називається “Я здатен/здатна себе контролювати“.

Але факт у тому, що будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію. Тож навіть якщо треба проїхати кілька метрів — краще пройдіться пішки.

❗Святковий період — час підвищеного ризику ДТП на дорогах. Не тільки через погодні умови, але й безвідповідальну поведінку деяких водіїв.

Безпечне водіння вимагає концентрації, вміння швидко реагувати та приймати рішення. За даними ВООЗ, ризик смерті в разі керування в нетверезому стані зростає в 17(!) разів.

Кількість аварій, що пов‘язані з вживанням алкоголю, різниться по країнах. В країнах з високим рівнем доходу — це близько 20% від усієї кількості, з низьким та середнім — від 33 до 69% . Це ті аварії, яких могло б взагалі не відбутися!

На кожного різна кількість алкоголю має різну дію, натомість ефект зазвичай однаковий — страждають необхідні навички під час керування автомобілем.

🍾Сповільнює реакцію

Якщо автомобіль, що їде перед вами, раптово загальмує або неочікувано з’явиться пішохід — ймовірно, ви не встигнете швидко відреагувати. Реакція на це займе більше часу ніж зазвичай.

🍾Знижує концентрацію уваги

Під час керування, водій має слідкувати за швидкістю, звертати увагу на положення авто та інший рух на дорозі. Здатність зосереджувати увагу на кількох процесах притуплюється.

🍾Порушує координацію

Погіршує здатність координувати рухові навички (згадайте як рухається людина в нетверезому стані). Втрата координації сильно впливає і на поведінку за кермом. Зокрема швидкість реакції та в цілому здатність приймати рішення.

🍾Негативно впливає на зір

Алкоголь може знижувати гостроту. Водночас впливає й на периферійний зір, що може стати причиною “тунельного” зору — коли водій погано бачить, що відбувається по сторонах.
Також може впливати на зміни розміру зіниць — водіям, що вживали алкоголь, може бути важче призвичаїтись до світла фар зустрічних машин.

🍾Робить більш авантюрними та рішучими

Напідпитку водії більш схильні порушувати правила дорожнього руху — підвищувати швидкість, не пристібатися ременем безпеки чи ігнорувати дорожні знаки.

Незалежно від того, скільки ви випили, сідати за кермо — невдале та вкрай небезпечне рішення.
Якщо ж ви бачите чи знаєте людину, яка вживала алкоголь та збирається керувати автомобілем — не дозволяйте цього робити та не сідайте в авто з таким водієм!

Безпечної концентрації алкоголю в крові не існує!

Залишити відповідь