Будівництво на Грушевського, 9 зупинять? Територія колишнього садка “Журавлик”. Ухвала суду! (ДОКУМЕНТИ)

У Дрогобичі на вулиці Грушевського, 9, триває будівництво нового торгово центру. У сюжеті “Торговий центр на території колишнього дитячого садка///Дрогобич” від 13 листопада 2018 року ми розповіли про це проблемне будівництво, яке триває на території колишнього дитсадка “Журавлик”.

Суть проблеми така:

Земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, належить Дрогобицькій міський раді, а право постійного користування перебуває у ПАТ “Дрогобицький завод автомобільних кранів”.

Забудовник (Ігор Добрянський) та ще одна особа (Ярослав Соломчак) уклали угоду СУПЕРФІЦІЮ з крановим заводом, яка дозволяє забудувати частину земельної ділянки. Однак, крановий завод без дозволу та погодження з міською радою, не мав права укладати таку угоду. В  угодах суперфіцію стороною договору може бути лише власник землі, а крановий не є власником. Землі належить Дрогобицькій громаді.

Цей договір вдалося зареєструвати лише через суд, бо жоден з реєстраторів не брався за це, розуміючи, що не все гаразд.

Яким чином укладалася ця угода і хто за цим всім стоїть – тема, яку вартує окремого дослідження.

Сторонами у цій історії є, щонайменше три суб’єкти, кожен з яких переслідує свої цілі.

Позиція міської ради – землю повернути.

Позиція забудовників – продовжити будівництво.

Але є ще третя сторона – ліквідатор публічного акціонерного товариства “Дрогобицький завод автомобільних кранів”.

18 грудня 2018 року Господарський суд Запорізької області прийняв до розгляду позовну заяву ліквідатора ПАТ “Дрогобицький завод автомобільних кранів” про припинення дії договору суперфіцію від 12 червня 2015 року на підставі якого, фактично, відбувається будівництво нового торгового центру на вулиці Грушевського, 9.

Разом з позовною заявою до суду надійшла заява про вжиття заходів щодо забезпечення позову. Ліквідатор кранового заводу вимагав припинити будь-які будівельні роботи, які тривають на земельній ділянці на вулиці Грушевського.

Аргументація у ліквідатора кранового заводу така: власник земельної ділянки не давав згоду на проведення будівельних робіт на його земельній ділянці, відповідач порушив ряд умов Договору, які є підставою для припинення його дії.

Окрім цього, наслідком здійснення будівельних робіт на земельній ділянці є будівництво та подальша державна реєстрація об’єкта нерухомого майна – торгово-офісної будівлі з приміщеннями для груп короткочасного перебування дітей дошкільного віку. Така реєстрація, на думку позивача, унеможливить вільне використання земельної ділянки власником (ДМР) та землекористувачем, а також унеможливить виконання ліквідатором своїх обов’язків щодо повернення земельної ділянки її власнику – територіальній громаді міста Дрогобича.

Запорізький суд, вислухавши позицію позивача, прийняв рішення – забезпечити позов, а відтак:

  • Зупинив дію виданого фізичній особі Добрянському Ігорю Дозволу Департаменту ДАБІ у Львівській області на проведення  будівельних робіт.
  • Заборонив підряднику будівництва – ПП “Грагар” здійснювати будівельні роботи, розпочаті на підставі Дозволу.
  • Заборонив суб’єктам державної реєстрації прав на нерухоме майно вчиняти реєстраційні дії щодо державної реєстрації права власності на нерухомість чи об’єкти незавершеного будівництва.

Але чи буде зупинено будівництво?!

Продовжуємо відслідковувати цю історію, яка стала можливою виключно через бажання обійти закон та легким шляхом і через різноманітні схеми відчужити ласий кусень землі у комерційно привабливий місці.

  

Олег Дьорка, редактор “Варто”

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top