Куди звертатися ветеранам операції об`єднаних сил/АТО для реабілітації?!

Куди звертатися ветеранам операції об`єднаних сил/АТО для реабілітації?!

Консультує Уляна Супрун.

Детальну інформацію в. о. міністра охорони здоров`я опублікувала в себе на сторінці у Facebook.

“Отримуємо багато звернень від захисників та їхніх сімей щодо того, де вони можуть отримати комплексну реабілітацію після повернення з війни. Підготували інструкцію для наших бійців — куди можна звернутися за безоплатною допомогою.

В Україні функціонує мережа госпіталів ветеранів війни, де демобілізовані учасники Операції Об’єднаних сил/АТО можуть пройти реабілітацію — медичну, фізичну та психологічну. У цих закладах з листопада 2014 року комплексну реабілітацію пройшли понад 55 тисяч українських воїнів. Всі послуги надаються безоплатно.




До мережі входять регіональні реабілітаційні центри, куди можна звернутися за місцем проживання. І також заклади, які підпорядковані МОЗ України. До них можна отримати направлення незалежно від того, в якому місті, містечку чи селі ви проживаєте. Це — Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни та госпіталь ветеранів війни “Лісова Поляна” у Київській області.
І Республіканський центр лікування і реабілітації наслідків нейротравми, який знаходиться у Рівненській області. Там можна отримати допомогу і пройти реабілітацію наслідків важких черепно-мозкових та спінальних травм, за чітко визначеними критеріями нейрохірурга, ортопеда-травматолога.

Найкраще скерує та надасть рекомендації щодо реабілітації ваш сімейний лікар. На підставі історії хвороби та результатів аналізів він визначить, який тип реабілітації потрібен та підкаже, як правильно подати всі документи.

Для того, щоб пройти реабілітацію в одному з госпіталів, необхідно:

➡️ Обрати госпіталь згідно з місцем проживання та профілем захворювання

➡️ Підготувати та надіслати пакет документів у департамент охорони здоров’я у вашій області (міста) або керівнику медичного закладу за місцем спостереження.

Документів має бути три:

1. Заява

На ім’я директора департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації / або на ім’я керівника медичного закладу за місцем спостереження (запитайте свого лікаря, і він зорієнтує, як написати таку заяву)

Якщо вам потрібно пройти реабілітацію в одному з закладів МОЗ України, заяву в довільній формі також можна надіслати в МОЗ України на ім’я в.о. міністра охорони здоров’я.

2. Разом із заявою надішліть результати аналізів і виписку з історії хвороби. Це потрібно для того, щоб знати в яке відділення (травматології, неврології тощо) потрібно вас направити.

3. Також додайте копію документу, що підтверджує статус учасника ООС/АТО.

➡️ Після цього вам має прийти відповідь з направленням на реабілітацію або, за потреби, запрошення пройти лікарсько-відбіркову комісію. Зазвичай відповідь приходить протягом 30 днів. У направленні на реабілітацію буде вказана дата початку курсу та його тривалість.

➡️ Наступний крок — реабілітація.

Зверніть увагу, що варто взяти з собою результати аналізів і виписку з історії хвороби в лікувальний заклад.

Тут можна знайти адреси, контакти та профілі лікування всіх госпіталів — https://goo.gl/7MDFMh

Найбільшим часом детальніше розповімо про зміни, які робить наша команда, щоб вдосконалити систему реабілітації в Україні”, – написала Уляна Супрун.




Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top