Знайти роботу в Польщі. З чого почати?!

 

У зв’язку з масовим виїздом наших співвітчизників на роботу закордон, ця тема щоразу стає актуальнішою. Ситуація в країні сприятиме тому, що все більше українців шукатимуть кращих зарплат у сусідніх країнах, зокрема  Польщі. Тому #Варто_знати особливості працевлаштування закордоном. У цій темі нам допоможе розібратися Андрій Сеньків, директор компанії Winsup в Україні, яка займається працевлаштуванням у Польщі.

Андрію, розкажіть, чи варто їхати працювати в Польщу чи, можливо, краще обрати якусь інакшу країну?

Якщо ви маєте бажання поїхати на тимчасові заробітки, то Польща, на разі, є одним із найкращих і найпростіших варіантів.

Чому?!

Відповідаю: основною причиною є те, що польський уряд сприяє покращенню умов роботи для іноземців, в тому числі й для українців. Однією з найбільших переваг тимчасової роботи у Польщі – це можливість перші три місяці працювати по біометричному паспорті, використовуючи переваги безвізового режиму, що значно полегшує процес працевлаштування та скорочує термін підготовки документів. Після закінчення трьохмісячного терміну, ви матимете можливість оформити національну робочу візу, яка дозволить вам працювати ще 180 днів протягом одного року. Окрім того польський уряд вимагає від працедавців оплачувати роботу іноземців за такими ж ставками, як і полякам, згідно із кваліфікацією працівника.

Ну і звичайно не варто забувати про те, що після приїзду до іншої країни, кожній людині потрібно адаптуватися. У Польщі це зробити значно легше, ніж, наприклад, у Іспанії чи Чехії.

 

Підкажіть, краще шукати роботу самостійно чи через агенції з працевлаштування?

Звичайно ж ви маєте повне право і можливість шукати роботу самостійно, але чи вартує воно того?! Проблема самостійного пошуку роботи полягає у тому, що ви не можете бути до кінця впевнені у прямому працедавцю – чи правильно він оформить усі необхідні документи, чи платитиме за вас податки, чи вчасно платитиме зарплату…
Із агенцією цих ризиків значно менше! Агенція, яка має хорошу репутацію, ніколи не братиме з вас коштів за працевлаштування, ніколи не надасть вам вакансію без офіційного працевлаштування та навіть при затримці зарплати працедавцем – виплатить вам зарплату із власних коштів. При роботі із агенцією ви також завжди матимете можливість змінити місце роботи (із пропонованих вакансій) без зайвих проблем.


З чого варто почати пошуки роботи?

 

Варто почати з усвідомлення того що ви хочете – яку роботу шукаєте, які мінімальні умови вас влаштовують, оцінити ринок праці Польщі та мати чинний закордонний паспорт.
Після того як ви визначились із цими питаннями, приступайте до пошуку агенції з якою ви будете працювати – зверніться до друзів чи колег, які можливо працювали чи зараз працюють у Польщі, станьте учасником відповідних груп у Facebook, почніть пошуки на тематичних сайтах і форумах, скористайтесь гуглом. Всі ці дії принесуть свої плоди – через деякий час ви будете орієнтуватись у пропозиціях та їх якості, ви зможете оцінити до яких компаній варто звертатись, а які взагалі потрібно уникати. Обравши агенцію вам необхідно лише подати заявку для пошуку роботи, а працівники компанії вже запустять процес – проведуть з вами коротке інтерв’ю, нададуть пропозиції по вакансіях згідно з вашими побажаннями, почнуть оформлення дозволу на роботу. Пам’ятайте, що для офіційного перетину кордону, як працівника (чи по безвізовому режиму чи із візою), вам обов’язково необхідно мати дозвіл на роботу (Oświadczenie).


Що мене чекає в Польщі? Я там ніколи не був і боюсь, що не зможу швидко адаптуватись.

 

Після того як ви узгодили із рекрутером (працівником агенції, що займається пошуком роботи для вас) усі умови роботи та отримали відповідні документи (дозвіл на роботу по біометричному паспорту або віза), агенція запропонує вам дати можливого виїзду. В більшості випадків вам самостійно потрібно буде оплатити вартість квитка до Польщі (рекомендуємо перетинати кордон на потязі Інтерсіті+ сполученням Київ-Львів-Пшемисль, це значно скоротить час перетину кордону). По приїзду в визначене місце вас обов’язково зустріне координатор (це ще один великий плюс роботи через агенцію), який буде вас супроводжувати до моменту працевлаштування та навіть після. Так, ви приїхали в іншу країну і не знаєте, які тут правила і порядки, проте Польща не так сильно відрізняється від України. За різних умов адаптація займе у вас від декількох днів до місяця, максимум. Ви швидко та почнете розуміти мову. Прикладайте максимум зусиль аби вивчити польську швидше, адже саме знання мови у іншій країні відкриє для вас нові знайомства і нові можливості!

А як щодо роботи без офіційного договору з більшою оплатою. Варто погоджуватись?

 

Ніколи не погоджуйтесь на неофіційну роботу! Завжди запитуйтесь чи вас оформлять офіційно із підписанням договору, це обов’язкова умова. Робота без підписаного договору і без дозволу загрожує вам штрафом та депортацією. Хіба ж воно того вартує?! Окрім цього, неофіційна робота це завжди ризик не отримати свої зароблені гроші, і ви, напевно, неодноразово чули про таке. Не усі працедавці є порядними європейцями, на жаль. Саме для цього ви зобов’язані захистити себе і вимагати підписання офіційного трудового договору чи договору про підряд. Це дасть вам не тільки юридичний і фінансовий захист, а ще й захист від нещасних випадків – при офіційному працевлаштуванні працедавець щомісяця сплачує за вас внесок до Управління соціального страхування (ZUS).

Не ризикуйте та будьте розважливими – обирайте лише офіційне працевлаштування.

 

Розмовляв Олег Дьорка

P/S

Контакти компанії Winsup:

winsup.com.ua

[email protected]

+380 67 670 57 56

Сторінка у FB: https://www.facebook.com/winsupwork/

Share this post

5 Replies to “Знайти роботу в Польщі. З чого почати?!”

  1. Александр сказав:

    Спасибо за детальное разъяснение, хочется быть подготовленым при поиске работы.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top