На Львівщині – нова жертва чадного газу. До лікарні з отруєнням потрапила 31-річна жінка. Про це повідомили у департаменті цивільного захисту населення ЛОДА.
Випадок стався вночі 10 лютого, орієнтовно о 04:25 год. в Дрогобичі. Тут на першому поверсі триповерхового житлового буднику по вул. Шептицького, 16 чадним газом отруїлась 31-річна місцева жителька.
Її госпіталізували у стані середнього ступеня важкості у Дрогобицьку міську лікарню. Відомо, що будинок обладнаний ПГ – 4 та газовим котлом. Аварійна бригада «Львівгазу» вже тимчасово призупинила подачу газу до помешкання. Наразі всі обставини події встановлюються.
Симптоми отруєння чадним газом
Симптоми отруєння чадним газом не завжди є очевидні, дуже часто їх можна сплутати зі звичайним харчовим отруєнням чи грипом. Втім на відміну від останнього, чадний газ не викликає підвищення температури.
Найбільш поширений симптом при отруєнні чадним газом – головний біль. Також людина відчуває втому, запаморочення, сонливість, блювоту, утруднене дихання, пришвидшене серцебиття та кашель.
Тривалий вплив низьких доз чадного газу може призвести й до появи неврологічних симптомів: проблем із мисленням та концентрацією чи до появи емоційних змін у поведінці. Так, людина стає роздратованою, схиляється до прийняття імпульсивних і нераціональних рішень.
Більш серйозні симптоми – втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті чи дихання, судоми втрата свідомості. Якщо у приміщенні є велика концентрація чадного газу, то ці всі симптоми проявляться у людини вже протягом двох годин.
Якщо ви відчуваєте перелічені симптоми і підозрюєте, що причиною може бути чадний газ, перш за все, – вимкніть усі прилади, крім електричних, відкрийте вікна, щоби впустити в приміщення свіже повітря! Якщо ваше самопочуття погіршується, негайно викликайте «швидку», адже у цьому випадку кожна хвилина – на вагу золота!
Як допомогти потерпілому при отруєнні чадним газом?
Щоб допомогти людині, яка отруїлась чадним газом, потрібно негайно:
- вивести або винести постраждалого на свіже повітря;
- викликати швидку допомогу;
- послабити одяг, щоб полегшити дихання;
- піднести до носа нашатир;
- напоїти міцною кавою чи чаєм.
Якщо ви відчули запах газу, терміново перекривайте всі газові крани, повідчиняйте вікна, двері і покиньте приміщення. Після цього викличте аварійну службу газу за номером 104!