В Україні з 8 листопада набули чинності зміни до деяких законодавчих актів щодо захисту тварин. Зокрема посилюється відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Так, вводиться заборона на вбивство тварин для регулювання їхньої чисельності (шляхом отруювання, евтаназії тощо), а також знущання чи жорстоке поводження з домашніми й бездомними тваринами (приміром, негуманне дресування, дарування тварин як призи, побиття чи вбивство).
Забороняється робота пересувних цирків із тваринами, пересувних звіринців, зоопарків, виставок із тваринами. Стежити за дотриманням цієї норми мають місцеві ради.
Крім того, забороняється використовувати тварин у рекламі розваг і закладів харчування, для фотосесій (за винятком зоопарків, дельфінаріїв і цирків), утримувати хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах або вдома.
Посилення відповідальності
Так, за утримання собак і котів, де це заборонено, вигулювання собак без повідця та намордників чи у не відведених для цього місцях, неприбирання екскрементів тварини у громадського місці загрожує попередження або штраф від 170 до 340 грн, для посадовців — від 340 до 850 грн.
Якщо ці дії вчинили повторно, то штраф сягне від 340 до 510 грн, для посадовців — від 510 до 1020 грн.
Якщо ці дії призвели до шкоди здоров’ю людини або її майну, то штраф буде від 1700 до 3400 грн з конфіскацією тварини, для посадовців — від 3400 грн до 5100 грн з конфіскацією тварини.
Згідно з документом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягти до адміністративної, а з 16 років — до кримінальної відповідальності. Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника позбавлятимуть прав на утримування тварин на п’ять років.
Крім того, за пропаганду жорстокого поводження з тваринами може загрожувати обмеження волі від 1 до 3 років або позбавлення волі від 2 до 3 років із конфіскацією тварини.