Офіційні дані від Нацбанку підтверджують, що українці у 2024 році частіше сплачують товари та інші рахунки платіжними картками. На жаль, лише деякі користувачі кредитних пластикових носіїв, розраховуючись за покупки, розуміють, як можна заробити на кешбек. Взагалі багато людей не знає, що таке кешбек та як він працює, а також які фінансові можливості він надає. Кешбек означає готівку, яка повертається до користувача картки.
Тобто магазин сплачує певні кошти кешбек-ресурсу за те, що він залучив клієнтів. Сервіс не залишається в боргу: повертає покупцю відсоток від використаних грошей. Посередниками виступають банківські установи та інтернет-платформи. У виграші всі учасники операцій.
Заробіток з кешбеком
Частина грошей може повернутися на картку під час покупки продуктів, промислових товарів. Кешбек діє для покупців квитків на літак, тих, хто оплачує їжу в ресторані чи комунальні послуги.
Середній розмір кешбеку становить 2–10%. Якщо порахувати повернення коштів за рік, сума набігає солідна. Варто враховувати, що кешбек за українським законодавством вважається заробітком. Тому оподатковується ПДФО і воєнним збором.
Які банки України працюють із картками з кешбеком
Усі великі банківські установи пропонують пластикові носії з кешбеком. Завдяки цьому їм вдається збільшити кількість своїх клієнтів і грошовий потік. Також це дозволяє надавати додаткові послуги на платній основі.
Кошти частіше повертаються на зарплатну карту, іноді на кредитну. Фінансові організації, що видають картки з можливістю спробувати кешбек в Україні:
- ПУМБ;
- Банк Глобус;
- Кристалбанк;
- Юнекс Банк;
- Сенс Банк;
- izibank;
- monobank;
- Таскомбанк;
- А-Банк.
Цей список може мінятися. Якщо ви вирішили оформити картку, обов’язково поцікавтеся, чи доступна послуга кешбеку в конкретному банку.
Особливості підключення кешбеку
Високий процент кешбеку діє не для всіх грошових транзакцій. Є банки, які працюють тільки з організаціями бонусної програми. Буває і так, що кешбек у вигляді бонусів пропонується обміняти на якийсь товар або знижку під час покупки продукції в певному магазині.
Щоб керувати сумами повернення грошей, фінансові установи можуть встановлювати граничний розмір кешбеку. Деякі банки впроваджують різні умови для отримувачів звичайних і привілейованих пластикових носіїв.
В більшості банківських установ кешбек перераховується на картку за місяць після покупки. Не дивуйтесь, якщо кешбек згорів, бо ви не використали його до визначеної банком дати. Такі умови використання грошей клієнтами в деяких організаціях.
Фінансові установи можуть запровадити обмеження на вивід коштів на основний рахунок, допоки кешбек не сягне певної суми. ПриватБанк, своєю чергою, відкрив бонусний рахунок, з якого пропонується оплачувати товари в деяких торгових точках.