Артура Горбенка звільнили з посади командира львівської 125 бригади ТрО

Командир 125 бригади Територіальної оборони, що захищала Харківщину, Артур Горбенко повідомив, що йде з посади.

Про це написали у Facebook бригади.

Сам Горбенко не уточнив причину свого звільнення, однак зазначив, що продовжить службу в лавах Збройних сил України.

Він також подякував військовим 125 бригади за службу, вірність присязі та відданість українському народові під російсько-української війни.

«Схиляю голову та низько вклоняюсь усім тим, хто загинув. Вічна пам’ять Воїнам 125-ї окремої бригади територіальної оборони, які віддали найцінніше — своє життя за нашу країну, за мир і спокій на рідній землі», — написав Горбенко.

Раніше проти командування 125-ї та інших бригад Держбюро розслідувань відкрило кримінальне провадження через недбале ставлення до служби. Журналіст Юрій Бутусов писав, що бригада була погано укомплектована і озброєна, її підрозділи відійшли з позицій, що призвело до прориву російської армії на Харківщині.

«Командованню 125-го львівської бригади територіальної оборони передали велику полосу оборони – 45 кілометрів. Бригада з середини 2022 року постійно у бойових діях. Вона ніколи не воювала повним складом. Вона постійно воювала окремими підрозділами, окремими батальйонами. І так само дуже дивно вивели 125-ту бригаду і на північ Харківщини. Вивели тільки правління бригади і два батальйона, ну і роту ударних безпілотників. Все. Артилерії своєї штатної в 125-й бригаді оборони нема взагалі. І такій бригаді дають фронт в 45 кілометрів. Бригада розтягнулась тонким ланцюжком опорних пунктів, звичайно, були і великі проміжки між позиціями, і дуже низька чисельність людей на позиції. Я вже не кажу про їхній вік, боєві якості, досвід. Вогневі засоби були також дуже обмежені», – писав у травні 2024 Юрій Бутусов.

Слідчі з’ясували, що підрозділи 125 бригади залишили бойові позиції під час штурмових дій росіян у травні на Харківщині. ДБР висунуло командуванню 125 бригади звинувачення в тому, що «не організувало належним чином оборону позицій на кордоні Харківської області та РФ, що призвело до втрати позицій, військової техніки та особового складу підрозділу». Командування бригади назвали ці заяви неправдивою інформацією та ІПСО.

Share this post

scroll to top