Працівник військкомату отримав строк за втечу зі служби. Хотів служити на фронті, а не в ТЦК

Військовий територіального центру комплектування отримав три роки в’язниці за те, що два тижні не приходив на службу. За його словами, він не хотів служити в ТЦК, а прагнув піти на фронт.

Про це йдеться у вироку Сторожинецького районного суду Чернівецької області.

Чоловік, якого визнали обмежено придатним, служив в одному з військкоматів, однак 15 травня 2023 року на службу не з’явився. У матеріалах справи йдеться, що він залишався вдома до 7 червня того ж року, проводячи час на власний розсуд, не пов’язаний зі службою.

На основі цього військового звинуватили в самовільному залишенні військової частини або місця служби, вчинене в умовах воєнного стану тривалістю понад три доби (ч. 5 ст. 407 Кримінального кодексу України). Санкція цієї статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

На суді чоловік повністю визнав свою провину та розкаявся. Він також пообіцяв ніколи не скоювати злочини, а свої дії назвав помилкою. За його словами, він бажав служити на передовій, а не в ТЦК, а тому попросив його суворо не карати і дати можливість воювати на фронті.

Суддя зважив на пом’якшувальні обставини, зокрема участь у захисті України та прагнення вирушити на фронт. Утім, на його думку, «виправлення обвинуваченого не можливе без ізоляції від суспільства», а тому йому призначили покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.

Share this post

scroll to top