У Львові врятували захисника із уламком боєприпаса у серці

У Львові кардіохірурги лікарні святого Пантелеймона та Інституту Амосова врятували військового, у серці якого застряг півторасантиметровий уламок ворожого боєприпаса. Про це  повідомили у Першому медоб’єднанні.

Роману Клізі – 42 роки, сам він із Волині. До великої війни працював водієм за кордоном. У день повномасштабного вторгнення приєднався до ЗСУ, був аеророзвідником. У грудні 2023 року на фронті отримав важке поранення.

«Ми вийшли на позиції, і як тільки підійшли до бліндажа, як до нас прилетів дрон. Далі нічого не памʼятаю», – згадує про той день Роман. Тоді один з його побратимів загинув на місці, а Романа доправили до шпиталю.

Отямився вже в лікарні у Дніпрі. Захисник пробув у комі дев’ять днів. Спершу тамтешні медики зробили все можливе, аби врятувати його. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми чоловіку пошкодило ділянку у правій частині мозку.

Однак значно критичнішим було те, що один з уламків снаряда застряг у грудній клітці військового просто за міліметр від дуги аорти – частини головної артерії кровоносної системи – та трахеї. Будь-якої миті частинка металу могла пошкодити цю аорту, що спричинило б смерть за лічені секунди.

Щойно стан Романа вдалося стабілізувати, його перевели до столичної лікарні, а звідти – до Львова у відділення кардіохірургії та трансплантації серця Центру серця та судин лікарні святого Пантелеймона. Тут медики провели ретельне обстеження та склали план хірургічного втручання. Оперували захисника львівські медики разом із його лікарем з Інституту Амосова, завідувачем відділення хірургії аорти Віталієм Кравченком.

«Під час втручання ми розкрили грудну клітку, мобілізували аорту та дугу, безпечно вийняли уламок, який застряг в стінці аорти, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Операція тривала дві години. Тепер життю пацієнта нічого не загрожує», – розповідає керівник Центру серця та судин лікарні святого Пантелеймона Роман Домашич.

Нині Роман Кліза проходить реабілітацію. Через пошкодження мозку у нього була паралізована ліва рука, порушена ходьба та координація. Але після тижня занять з фізичним терапевтом він зумів зробити свої перші кроки.

«Найбільше мотивує те, що я бачу результат. З кожним днем я роблю на кілька кроків більше, це дає надію», – ділиться пацієнт.

Надалі Романа чекає ще тривала реабілітація, а також нейрохірургічна операція, аби відновити дефект черепа. Зараз для нього виготовляють індивідуальні титанові 3D-пластини, які невдовзі встановлюватимуть львівські нейрохірурги.

Найбільше  чоловік мріє відновитися, щоби зустріти українську перемогу на двох ногах і після цього – власноруч побудувати дім.

Share this post

scroll to top