Звіт про роботу голови Дрогобицької районної державної адміністрації Степана Кулиняка за 2023 рік
Дрогобицька районна державна адміністрація протягом 2023 року в межах адміністративно-територіального устрою забезпечувала виконання завдань, покладених на місцеві державні адміністрації Законом України «Про місцеві державні адміністрації», зокрема: забезпечувала виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня;дотримання законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян; взаємодію з органами місцевого самоврядування.
На жаль, повномасштабне вторгнення російської федерації проти України триває, воєнний стан продовжено, відповідно, протягом 2023 року Дрогобицька районна державна адміністрація продовжувала свою діяльність як військова адміністрація згідно Указу Президента України від 24.02.2022 року №68/2022. Відтак, поряд із виконання основних завдань місцевих державних адміністрації, Дрогобицькою районною військовою адміністрацією забезпечувались і виконання повноважень, передбачених Законом України «Про правовий режим воєнного стану».
Детальніше про роботу структурних підрозділів за напрямками:
Документообіг та сектор персоналу
Проводиться робота щодо забезпечення постійного доступу громадськості до розпоряджень районної державної адміністрації шляхом розміщення їх на офіційному інтернет-сайті райдержадміністрації. Також організовано забезпечення доступу громадян до публічної інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Протягом2023року начальником районної військової адміністрації було видано 178розпорядження та 8наказів.
Продовжує свою роботу комендатура Дрогобицького району, утворена наказом начальника районної військової адміністрації від 4 березня 2022 року №3. Від початку воєнного стану в Дрогобицькому районі видано понад 5000перепусток працівникамоб’єктів критичної інфраструктури, органів місцевого самоврядування, представникам волонтерських організацій та іншим,що надає цим особам дозвіл на перебування в певний період доби на території, де запроваджено комендантську годину.
Протягом 2023 року, враховуючи воєнний стан, надалі зупинено проведення процедури конкурсного відбору та передбачено нові норми для можливості вступу на державну службу.
Згідно зі штатним розписом райдержадміністрації, гранична чисельність працівників становить 110 штатних одиниць, фактична чисельність – 80 од.
Протягом 2023 року розроблялися проєкти розпоряджень голови райдержадміністрації та накази керівника апарату щодо призначення, звільнення працівників, надання відпусток, присвоєння рангів, тощо, а саме: розпоряджень, наказів голови райдержадміністрації/начальника районної військової адміністрації – 92, наказів керівника апарату райдержадміністрації – 217.
У 2023 році в Дрогобицькій районній державній адміністрації запроваджено проєкт «Інвестуй в себе. Вдосконалюйся», в межах якого вже проведено 4 зустрічі. Мета проєкту – особистійний та професійний розвиток державних службовців. Проєкт реалізується виключно на благодійних засадах.
У листопаді 2023 року стартувала програма стажування студентів у «Академії перших можливостей» у Дрогобицькій РВА. Загалом, понад 20 стажерів беруть участь у вказаній програмі.
Робота зі зверненнями громадян
Робота щодо розгляду звернень громадян проводиться відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
Станом на 28 грудня 2023 року зареєстровано для розгляду 245 звернень.
Із 245 звернень громадян 178 звернення надійшло поштою або електронною поштою та 67 звернень подано на особистому прийомі.
Результат розгляду звернень:
Вирішено позитивно — 81 звернень;
Відмовлено у задоволенні — 33 звернення;
Надано роз’яснення — 88 звернень;
Інше — 43 звернень.
Колективних надійшло 6 звернень.
Звернення стосувалися здебільшого питань соціального захисту, комунального господарства, транспорту, забезпечення дотримання законності тощо.
Дрогобицькою районною військовою адміністрацією забезпечено належний розгляд звернень громадян, які мають пільги, передбачені законодавством: осіб з інвалідністю, дітей війни, членів багатодітних сімей.
Економіка та агропромисловий розвиток району. Сільськогосподарське виробництв
У галузі сільського господарства району здійснюють діяльність 70 підприємств, в т.ч. 39фермерських господарств, з них 12СФГ.
Спеціалізація сільськогосподарських підприємств: рослинництво, тваринництво, птахівництво, садівництво, квітникарство, вирощування грибів, кролівництво.
Під урожай 2023 року с/г підприємствами посіяно 16460 га сільськогосподарських культур, що на 1271 га більше до 2022 року.
Під урожай 2024 року с/г підприємствами посіяно 5600 озимих культур, з них: 3110 га озимого ріпаку, 2490 озимих зернових.
У районі розвивається галузь садівництва, щорічно закладаються нові насадження плодово-ягідних культур. Площаплодово-ягідних насаджень в с/г підприємствах району становить130 га, горіхів 15 га.
У тваринництві позитивну динаміку забезпечує галузь птахівництва. Так, в галузі птахівництва здійснюють діяльність 7 суб’єктів господарювання. За 11 місяців 2023 року вироблено 18950 тис.штук яєць, 1800 тонн м’яса птиці.
На Дрогобиччині продовжується трансформація особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Так, в районі зареєстровано 12сімейних фермерських господарств.
У Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, обласній програмі, взяло участь 14 суб’єктів господарювання району, залучено – 4156,0 тис.грн.
5 сільськогосподарських товаровиробників району, які працюють у напрямах ягідництво, овочівництво, аквакультура отримали Грантову допомогу від продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) для придбання техніки та обладнання.
Суб’єкти господарювання району, які мають в обробітку від 5 до 500 га та вирощують зернові або олійні культури за підтримки Уряду США через Програму USAIDАГРОбезоплатно отримали мінеральні добрива (в кількості 1 т на господарство) на осінню посівну кампанію 2023 року.
Промислова галузь
Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації, у Дрогобицький район релокувалось 24 підприємства з різних регіонів України. Дані підприємства спеціалізуються в різних галузях, а саме: харчова, металообробна, торгівельна, медична, сільськогосподарська, машинобудівна, деревообробна та легка промисловість.
Релокованими підприємствами на Дрогобичинні створюються нові робочі місця, де на даний час працює понад 100 працівників, які переїхали разом із суб’єктами господарювання та понад 120 осіб з числа місцевих мешканців.
На Львівщині у 2023 році продовжувала діяти «Програма підтримки бізнесу у Львівській області на період воєнного стану», в якій могли взяти участь суб’єкти господарювання району і релоковані суб’єкти підприємницької діяльності.
Першим видом безповоротної грошової допомоги скористались 3 суб’єкта підприємницької діяльності району, які отримали по 100 тис.грн.
Другим видом — «Ваучерна підтримка бізнесу» -скористався 1 СПД в сумі 100,0 тис.грн.
Програмою підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021 – 2025 роки скористався 1 суб’єкт підприємницької діяльності на суму 50,0 тис.грн (обладнання), підтримка підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС), ветеранів війни з рф.
Програмою «ЄРобота» надання грандів бізнесу скористались понад 135 суб’єктів підприємницької діяльності, а саме: Дрогобич-62 СПД, Борислав -28 СПД, Трускавець-37 СПД, Стебник — 8 СПД.
Фінансово-господарськадіяльність в ОТГ району
Станом на 25.12.2023 року виконання дохідної частини загального фонду бюджету за 2023 рік по громадах забезпечено: Бориславська ( 102,0%), Дрогобицька (97,1%), Меденицька (99,5 %), Східницька (103,0 %) та Трускавецька (103,7%).
Аналізуючи доходи територіальних громад Дрогобицького району за 2023 рік в розрізі податків бачимо, що найбільшу питому вагу в складі доходів бюджету займають надходження податку на доходи фізичних осіб, зокрема: по Бориславській ( 51,8%), Дрогобицькій (65,8%), Меденицькій (53,2 %), Східницькій (40,56%) та Трускавецькій (47,7% ).
Протягом 2023 року надходження податку на доходи фізичних осіб 874,7 млн.грн., або 100,0%. По громадах: Бориславська ( 104,5 %), Дрогобицька (96,8%), Трускавецька (100,7 %), Меденицька (133,8 %) та Східницька (102,8 %) .
Податку на майно за 2023 року до бюджетів територіальних громад надійшло – 258,2 млн.грн., що становить100,6 % .
Єдиного податку — 213,1 млн.грн. що становить 102,6 %. По громадах Бориславська (109,4 %), Дрогобицька (97,6%), Трускавецька (106,6 %), Меденицька (134,6 %) та Східницька (105,6 %).
Отриману субвенцію з обласного бюджету в сумі 306,0 тис.грн., спрямовано управлінню праці та соціального захисту населення Дрогобицької РДА на проведення відшкодування витрат перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій населення.
Житлово-комунальне господарство та містобудівна діяльність
Впродовж 2023 року забезпечувалася цілеспрямована робота на підтримку житлово-комунального господарства району. Значна увага була приділена питанню врегулювання тарифів та своєчасного початку опалювального сезону в населених пунктах району. Неодноразово зазначена проблема обговорювалася під час нарад з головами громад, фахівцями профільних структур, відповідальних за готовність об’єктів теплопостачання.
Цей рік став роком, коли Україна продовжує боротися з ворогом у повномасштабній війні. Коли ми говоримо про зміни у районі цього року, то точно не можемо казати про будівництво доріг, інфраструктурних обʼєктів чи щось на кшталт цього, але є випадки, коли це необхідно. Так, до прикладу, у селах Доброгостів та Уличне Трускавецької громади цього року відремонтували 9 кілометрів дорожнього покриття. Але ці роботи розпочалися ще задовго до повномасштабної війни, а люди були змушені щодня діставатися на роботу дуже занедбаною дорогою. Звісно, головне, що зараз потрібно робити — це підтримувати армію. І всі кошти, найперше бюджетні, мають йти на ЗСУ, але коли люди не можуть поїхати на роботу через відсутність дороги, то це теж не вихід. Тому необхідно визначати наскільки важливим є той чи інший об’єкт для життєдіяльності громади, слухати самих людей, і тоді приймати рішення, бо головне зараз – це наша перемога. Серед таких критичних доріг, які відремонтували цьогоріч, є «Дрогобич – Снятинка», «Уличне-Зимівки» та «Смільна-Залокоть» на загальну суму близько 160 мільйонів гривень. Окрім цього, провели необхідні ремонтні роботи у закладах освіти, охорони здоровʼя та соціальних об’єктах. На приклад, у Трускавецькій гімназії №3 провели капітальний ремонт фасаду з облаштуванням водовідведення, ремонтують приміщення Підбузького геріатричного пансіонату, де мешкають люди похилого віку, в тому числі і внутрішньо переміщені, завершили капітальний ремонт фасаду хірургічного відділення Дрогобицької міської лікарні №1, відновили систему опалення у Меденицькій школі, у гуртожитках №1 ДДПУ ім.І.Франка та Бориславського професійного ліцею провели капітальний ремонт приміщень для проживання ВПО та інші обʼєкти на загальну суму 86 млн грн з обласного бюджету. Освіта, охорона здоров’я, підтримка ВПО — це ключові напрямки, які потрібно розвивати навіть під час війни. Тому дякуючи керівництву держави, області та територіальних громад району.
Із запровадженням воєнного стану в Україні забезпечено організацію транспорту для відправлення бійців з призовної дільниці, до навчальних центрів тощо. Сумарна кількість рейсів: 572, протяжність яких – 199500 км., на що зосереджено та спрямовано 26720 літрів пального.
Зима 2022-2023 років була важкою в енергетичному плані. Як тільки почали вимикати світло, одразу потрібно було оперативно реагувати. Найперше необхідно було зробити все, щоб життєдіяльність, особливо міських населених пунктів, не зупинилось. Тому одразу визначили перелік підприємств критичної інфраструктури, які не можна позбавляти електроживлення. Усі установи, в тому числі школи і дитячі садки, необхідно було забезпечити генераторами, завдяки співпраці з благодійними фондами і міжнародними партнерами нам це вдалося.
На разі, Дрогобицькарайонна державнаадміністрація є стороною 21 договору на перевезення пасажирів на 29 автобусних маршрутах загального користування. Надалі здійснюються виїзди по обстеженню та забезпеченню легалізації лісопильних об’єктів.
З питань містобудівної діяльності розглянуто 28 звернень. Надано адміністративних послуг: 15 — будівельних паспортів; 4 — містобудівних умов та обмежень; 1- паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; 4 – витягів з містобудівної документації; 8 – завдань на розроблення ДПТ.
Оборонна, мобілізаційна робота та цивільний захист
Спільно з Дрогобицьким районним територіальним центром комплектування здійснюються заходи з мобілізаційної підготовки та мобілізації в Дрогобицькому районні, проводятьсяперевіркифункціонування стану військового обліку на підприємствах, організаціях та установах Дрогобицького району: станом на грудень 2023 року проведено перевірку 22 підприємств, установ та організацій,з яких 3- проведено повторно у зв’язку з виявленими недоліками в актах.
Організовано та проводяться роботи щодо бронювання військовозобов’язаних, які працюють на підприємствах, установах та організаціях, що є виконавцями мобілізаційних завдань: станом на грудень 2023 року в Генеральний штаб Збройних Сил України подано 5 звернень комунальних підприємств, які надають послуги водопостачання, водовідведення та теплопостачання; 9 сільськогосподарських підприємств, 5 звернень міських та селищних рад.
Територіальні громади Дрогобицького району взяли участь у Комплексній програмі «Безпечна Львівщина на 2021-2025 роки» на придбання та встановлення обладнання для оповіщення населення району, на яку Дрогобицька територіальна громада виділила 5212,7 тис.грн., Трускавецька територіальна громада – 286,5 тис.грн., Бориславська територіальна громада – 160,0 тис.грн., Меденицька територіальна громада – 557,8 тис.грн., Східницька територіальна громада – 510,0 тис.грн. Всього по району 6 727,0 тис.грн.
В Дрогобицькому районі налічується 202 захисні споруди цивільного захисту: 68 — облікованих захисних споруд (37-сховищ та 31-ПРУ), 134 — найпростіших укриттів.
З метою здійснення заходів з приведення в належний стан об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, підтриманням у готовності, а також їх доступності для населення створено постійно діючу комісію для проведення щоквартальних перевірок об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту Дрогобицького району. Загальна кількість обстежених захисних споруд протягом ІVкварталу станом на 05.12.2023 — 100%, з яких більшість перебуває в неналежному стані. А тому у 2024 році разом з Дрогобицькою окружною прокуратурою плануємо продовжити вести претензійно позовну роботу з балансоутримувачами цих об’єктів.
У Дрогобицькому районі налічується 45 Пунктів Незламності організованих органами місцевого самоврядування, 2 мобільних пункти, та 14 — організованих відповідальним бізнесом.
Проведено 41 практичнезаняттяз вогневої підготовки для військових формувань.
Проведено 45нарад з командуванням військових частинта ДФТГ.
Реалізовувались визначені заходи Плану територіальної оборони району.
Здійснено16 випробувально-демонстраційних виїздів з метою випробування та демонстрації дії антидронових рушниць та БПЛА призначених для виконання бойових завдань на лінії зіткнення.
Встановлено для фізичних і юридичних осіб військово-квартирну повинність для розміщення військових частин та їхніх підрозділів, видано 8 наказів на військово-квартирну повинність.
Організовано пункти візуального спостереження та пункти протиповітряної оборони, а також на базі ДФТГ створено мобільно-вогневігрупи.
Створено дві групи з базової підготовки громадян України до національного спротиву в Дрогобицькій та Меденицькій територіальних громадах,кожна кількістю 30 громадян. З даними групами проведено 5 занять відповідно до Програми базової підготовки громадян України до національного спротиву інструкторами, які є членами ДФТГ.
Продовжується співпраця з Радою ветеранів антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил при Дрогобицькій районній державній адміністрації, проведено близько 15 спільних зустрічей.
Соціальна та культурна сфери
Відповідно до статистичних даних чисельність дитячого населення у Дрогобицькому районі становить 38346 осіб (Дрогобицька ТГ — 18738 осіб; Бориславська ТГ- 8084 осіб; Трускавецька ТГ — 5331осіб; Меденицька ТГ — 3194 осіб; Східницька ТГ- 3000 осіб).
Протягом 2023 року забезпечувався моніторинг та постійний контроль щодо виявлення та постановки на облік дітей, які залишились без батьківського піклування.
Службами у справах дітей територіальних громад виявлено 57 дітей, яким надано статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Усіх дітей влаштовано на сімейні форми виховання.
Впродовж 2023 року здійснено нагляд за дотриманням прав 6 усиновлених дітей про що складено відповідні акти.
У 2023 році скеровано на навчання, як кандидатів в усиновлювачі 4 подружні пари.
Для координації діяльності у вирішенні питань соціального захисту дітей та сімей з дітьми в Дрогобицькому районі службами у справах дітей територіальних громад протягом 2023 року проведено 56 засідань комісії з питань захисту прав дитини.
Станом на 28.12.2023 року загальна сума про фінансованих коштів з державного бюджету на соціальні виплати становить 100320,4тис.грн., кількість одержувачів 3667 осіб.
Станом 28.12.2023 року встановлено:
— статус «Багатодітна сім’я» 48 жителям району;
— статус «Дитина з багатодітної сім’ї» 158 жителям району;
— статус “Член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України” 46 особам, з числа родин загиблих Захисників України у війні з РФ;
— особи з інвалідністю внаслідок війни 11 особам.
23 дітям з інвалідністю надано реабілітаційні послуги на суму 294,2 тис. грн.
32997 ВПО отримали допомогу на проживання на загальну суму 990521, 2 тис. грн.
На сьогоднішній день ВПО в районі проживає як в приватному, так і в комунальному секторі, зокрема: в 15 закладах державної та комунальної власності облаштовано 1655 місця проживання, з яких проживає 1548 внутрішньо переміщених осіб.
З початку введення воєнного стану на обліку в ЄІССС перебуває 30173 внутрішньо переміщених осіб Дрогобицького району, з них 8696 дітей.
25121 внутрішньо переміщених осіб повернулись на своє місце проживання або перемістились в інші райони.
Щоденно продовжує свою роботу Офіс з підтримки цивільного населення при районній військовій адміністрації.
До Офісу з підтримки цивільного населення при Дрогобицькій районній військовій адміністрації протягом 2023 року звернулося 5392 жителів району з числа ВПО, щодо вирішення їх питань: — за психологічною консультацією –– 811 осіб; — за юридичною консультацією – 497особи; — за фінансовою та гуманітарною консультацією– 5392особи;- за медичною консультацією– 528 особи. Задоволено потреб та надано послуг 4317 ВПО.
У 2023 році за ініціативи Офісу підтримки родин військових Львівської обласної державної адміністраціїта сприяння Офісу підтримки цивільного населення при Дрогобицькій РВА відбулася зустріч з родичами загиблих, зниклих безвісти та полонених військовослужбовців з Дрогобицького району.
Організовано близько 70 культурних заходів районного рівня, зокрема в День Конституції України присвоїли відзнаки «Почесного громадянина Дрогобицького району» загиблим захисникам України з Дрогобицького району, котрі боролись проти російської окупації з 2014 року, та вручили їх членам сім’ї, близьким воїнів.
З початку 2023 року при Дрогобицькій районній військовій адміністрації працює робоча група з питань декомунізації та деколонізації з метою забезпечення швидкого та якісного завершення процесу декомунізації на території району. УДрогобицькому районі налічувалось 29 об’єктів, які підпадають під декомунізаційний закон у всіх 5 територіальних громадах. Станом на сьогодні,28з них демонтовані. Окрім цього, перейменовано низку радянських топонімів, які підлягають декомунізації відповідно до чинного законодавства або потреб часу.
З початку повномасштабного вторгнення, після довготривалої роботи разом з територіальними громадами 3 фактично діючі церви Української православної церкви (МП)тперейшли до ПЦУ: у Дрогобичі, Трускавці і Бориславі.
Гуманітарна допопомога та міжнародна співпраця
Налагоджено міжнародну співпрацю із десяткамиміжнароднихорганізацій, зокрема:
— Франція:франко-українська асоціація “Capital” (надали медичне обладнання для лікарень регіону та для військових. Було організовано дві виставки українських митців та фотографів, який привернули до себе увагу війни в Україні).
— Німеччина:міжнародна організація “SOS Security Bayern”(щодо впровадження нового досвіду для 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України у Дрогобичі з можливості підготовки службових пошукових собак та інструкторів-кінологів).
— Польща: міжнародна волонтерська організація «Be a Hero» (надання соціальної та гуманітарної допомоги для дітей сиріт Дрогобицького району).
— Португалія-Японія:міжнародна організація “ЮНІДО”(підтримка та залучення регіональних підприємців щодо міжнародного партнерства із компанією UNIDO у сфері розвитку економічної промисловості та створення 3D протезування).
Налагоджено співпрацютакож із двома наступними дипломатичними представництвами в Україні: Почесне Консульство Франції у Львові, Генеральне Консульство Республіки Польщі у Львові.
Налагоджено співпрацюіз РЦ “Назарет” щодо реабілітації українських військових та їхніх родин із залученням міжнародних партнерств.
Завдякитрьохсторонньомуміжнародномупартнерствуіз польським містом Бельсько-Бяло, БориславськоюТГ та ДрогобицькоюРВА реалізованопольсько-українськийпроєкт щодо культурної та історичної спадщини Владислава Негребецкого– у місцевому парку Бориславської ТГ втілено мистецьку інсталяцію -”крісло Владислава Негребецького”.
Взято участь в 6 міжнародних заходах, пов’язаних із польською та французькоюспівпрацею на теренах Дрогобицького району.
Організованопрезентаціюфільму французького режисера та політичного журналіста – Бернара Анрі Леві «Slava Ukraini» у Дрогобичі. Залученомісцевих, регіональних та іноземних ЗМІ щодо висвітлення діяльності міжнародного партнерства Дрогобицької РВА. Зокрема: Kurier galicyjski (PL), Gazeta wyborcza (PL), La ville Ciotat (FR).
У межах службового відрядження в Литовську Республіку обговорено можливості співпраці, допомоги внутрішньо переміщеним особам, надання гуманітарної допомоги тощо.
Організовано передачу вимушено-переміщеним особам, сім’ям загиблих, малозабезпеченим особам, населенню на деокупованих територій понад 12 тон. борошномельної продукції, чим завершено реалізацію спільного з БФ «Коло» 18-ти місячного гуманітарного проекту «Хліб для оборони».
Спільно з Міжнародною організацією з міграції, дітям ВПО вручено планшети для навчання; забезпечено матрацами, постільною білизною, пледами прихистки та пункти незламності.
Завдяки співпраці з Чеською гуманітарною організацією «Людина в біді»:
– 1800 сімей із числа ВПО, які мешкають у Дрогобицькій ТГотрималидопомогу у сумі 6600 гривень на одну людину.
– було організовано гаряче харчування осіб ВПО, які проживають у колективних притулках Трускавецької, Дрогобицької та Бориславської ТГ.
-забезпечено 2 колективних притулкиТрускавецької ТГ, а саме:санаторій «Джерельний»та молочний завод Карпатські луки дровами для опалення.
Забезпечено військовослужбовців, які проходять реабілітацію в районі, стаціонарні заклади охорони здоров’я медикаментами, візками для осіб з обмеженими фізичними можливостями, інвентарем для реабілітації.
Забезпечено дитячі будинки для дітей сиріт та які позбавлені батьківського піклування, центр матері і дитини, реабілітаційний центр Святого Пантелеймона спортивним одягом.
Здійснено 2 поїздки в зону бойових дій з метою надання гуманітарної допомоги нашим воїнам та підтримання бойового духу.
Протягом року для потреб наших Захисників та Захисниць передано спільно із партнерами близько 150 автомобілів, десятки бронежилетів, касок, берців, турнікетів, дронів, генераторів, а також теплові гармати, шини, прожектори, Starlink, буржуйки, обігрівачі, засоби побутової хімії, продуктих харчування, побутову техніку, дрова та інші необхідні їм засоби.
На жаль, протягом 2023 року ми втратили багатьох синів та доньок України, зокрема і Дрогобиччини. Це невимовна біль і неоціненний вклад, який приносить наш народ за незалежність, свободу і мир. Молимось за них! Вічна пам’ять!
Не зупиняємось, надалі працюємо задля Перемоги! Дякую керівництву держави, області, партнерам та колегам за співпрацю і допомогу!
Слава Збройним Силам України! Слава Україні!