Газовий перцевий балончик для самозахисту

Сучасний пристрій для самозахисту — перцевий балончик містить рідину із капсаїцином (гостра хімічна речовина, яка знаходиться в перці чилі). Цей вид самозахисту також відомий як OC-спрей (від англійського «Oleoresin Capsicum»). Його основна мета — створення тимчасового розладу та іритації в нападника, щоб забезпечити час на втечу або виклик допомоги.

Капсаїцин викликає подразнення слизових оболонок, запальні реакції та печіння, що може суттєво зменшити здатність особи продовжувати атаку. Перед використанням перцевого балончика рекомендують ознайомитися з його функціями. Також варто провести тренування для ефективного користування ним у ситуаціях, що вимагають самозахисту.

Чому купують перцевий балончик?

Газовий перець, який міститься в балончику, зазвичай не завдає серйозної травми та не впливає на здоров’я. Він призначений для тимчасового паралізування нападника, відлякування. Зупинивши агресора, буде час для втечі в жертви. Основні переваги засобу:

  • дія на значну відстань;
  • портативність — легко переносити та зберігати: завдяки компактному дизайну зручно розміщується в кишені чи сумці;
  • не вимагає великої фізичної сили чи навичок;
  • застосування на широку область — може бути корисно під час атак кількох осіб або в ситуаціях, коли потрібно захистити іншу людину в груповому конфлікті.

Пропонують багато різних брендів та моделей газових перцевих балончиків. Обирайте завжди той, що найкраще відповідає особистим потребам та вимогам. Іноді варто просто дістати із сумки чи кишені перцевий балончик, щоб налякати лиходійника та зменшити ризик нападу.

Як користуватися перцевим балончиком?

Важливо правильно спрямувати форсунку перцевого балончика на агресора. Варто  натискати на кнопку балончика, тримаючи його вертикально. Так ви забезпечите рівномірний та тривалий потік. Необхідно рухати рукою вліво та вправо, намагаючись охопити ділянку, де стоїть нападник.

Після використання балончика — негайно тікайте в безпечне місце та викликайте допомогу, якщо це необхідно. Попередньо радимо почитати інструкцію із застосування: так ви не нашкодите собі та іншим людям.

Share this post

scroll to top