Вартість житла у Львові: динаміка цін та фактори впливу

Попит на житло Львова постійно підвищується, що позначається на вартості об’єктів нерухомості. Ціни на них варіюються через низку й інших факторів, таких як економічна ситуація в країні, міграційні потоки тощо. Проаналізуємо поточний стан ринку нерухомості та основні чинники, які на нього впливають. 

Розвиток ринку нерухомості Львова: основні аспекти 

Сучасний стан ринку нерухомості Львова відзначається наступними ознаками:

 1. Зростання цін на первинному ринку. Відслідковується з кінця літа поточного року. У порівнянні з минулорічними даними, вартість квадратного метра в новобудовах зросла на 15%.
 2. Ріст цін на вторинному ринку. Сьогодні середня ціна однокімнатної квартири на вторинному ринку на 28.5% вище, ніж у попередньому році​​.
 3. Перспективи розвитку ринку. Прогнози фахівців свідчать про те, що ціни і надалі повзтимуть вверх через інфляцію та високий попит. Останній особливо актуальний для ІТ-спеціалістів та громадян, які повертаються з-за кордону​​. Враховуючи обставини в країні, більшість хоче житло з готовими документами, а от кількість бажаючих інвестувати в новобудови на етапі котловану значно знизилася. 
 4. Регіональні відмінності у цінах. На кінцеву вартість квартири значним чином впливає район міста. Наприклад, найдорожчі об’єкти в Галицькому районі, у той час як у Шевченківському та Сихівському районах ціни найнижчі.

Поточний стан цін на нерухомість у Львові

На сайті Rieltor представлено оголошення про продаж квартир у Львові з різними ціновими пропозиціями. Ціни варіюються залежно від району, стану квартири та її площі. Так, наприклад, середня вартість квадратного метра на вторинному ринку наступні:

 • для 1-кімнатної квартири – 1 487$;
 • для 2-кімнатної квартири – 1 466$;
 • для 3-кімнатної квартири – 1 336$.

Ціни на квартири у Шевченківському районі починаються від 1 215$ за квадратний метр, тоді як у Франківському районі ціна може сягати 1 733$, а Галицькому – 1 967$.

Причини коливання цін на нерухомість

На вартість житла впливає одразу декілька чинників:

 1. Зміна попиту. Ціни на нерухомість також залежать від місцевих економічних умов. У Львові, як місті з розвиненим ІТ-сектором, попит на житло серед ІТ-спеціалістів підтримує високі ціни, особливо в районах, де зосереджені офіси цих компаній​​.
 2. Вплив воєнного стану. Військові дії в Україні та загальна нестабільність зробили вплив на ринок нерухомості, змінивши пріоритети покупців. Тепер більше уваги приділяється безпеці та готовності житла, а не потенціалу для інвестицій або перепродажу​​.
 3. Зміна умов оренди. Ціни на оренду житла в Львові також змінюються, причому умови оренди повертаються до довоєнного рівня. 
 4. Розвиток комерційної нерухомості. Ринок комерційної нерухомості також адаптується до змінених умов. Попит існує на приміщення під медичні заклади, магазини та їдальні, особливо серед бізнесменів-переселенців з інших міст України​​.

Ця інформація характеризує поточну динаміку на ринку нерухомості у Львові, яка відзначається ростом цін і змінами у попиті, обумовленими внутрішніми та зовнішніми факторами.

Share this post

scroll to top