На Дрогобиччині хворий на сказ борсук вкусив чоловіка

У селі та його 5-кілометровій зоні запровадили карантин

10 серпня мешканець села Брониця Дрогобицької громади впіймав в полі борсука та відвіз його в село Новошичі. Там власник одного із домогосподарств розмістив його у вольєрі, під час намагання обробити тварину протипаразитним препаратом, остання вкусила сина власника, а самого власника подряпала. Через день тварина загинула.

Після проведення відповідної експертизи у Пустомитівській міжрайонній державній лабораторії Держпродспоживслужби у борсука підтвердили захворювання сказом.

З цього приводу у Дрогобицькій РВА відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії за участі представників поліції, екоінспекції.

Рішенням комісії у селі Новошичі та його 5-ти кілометровій зоні: села Брониця, Бистриця, Долішній Лужок встановлено карантинні обмеження терміном на два місяці. Двоє постраждалих чоловіків проходять вакцинацію для запобігання ймовірному захворюванню.

У п’ятницю, 18 серпня, у селі Новошичі проводитимуть вакцинацію домашніх тварин. Наразі ветеринарна служба проводить обходи прилеглої території та сусідів. Перший заступник начальника Дрогобицької РВА Роман Шлярп наголосив на тому, що органи місцевого самоврядування повинні неухильно забезпечувати виконання комплексного плану заходів щодо ліквідації вогнища сказу у селі Новошичі та прилеглих територіях, в протилежному випадку ситуація може лише погіршитися.

Карантинні обмеження у селі Новошичі та його 5-ти кілометровій зоні можуть бути зняті з 16 жовтня за умови відсутності нових випадків захворювання тварин сказом.

Share this post

scroll to top