Як правильно вимовляти «ЗСУ» : українцям дали пояснення

Згідно з результатами опитувань, державним інститутом, якому українці довіряють найбільше, на сьогодні є Збройні сили України. Станом на 1 липня про абсолютну довіру до армії заявляли 65% громадян, а ще 30% – просто про довіру. Що в сумі аж на 15% більше за президента Володимира Зеленського, який посідає друге місце у цьому рейтингу.

Тим дивовижніше, що значна частка наших співгромадян не знають, як правильно вимовляти абревіатуру ЗСУ, якою ми позначаємо нашу героїчну армію. Телеграм-канал “Correctarium — Українська мова” опублікував пояснення з цього приводу.

Згідно із класифікацією типів абревіатур, ЗСУ належить до літерного типу. Такий тип скорочень формується першими літерами усіх слів, які входять до словосполучення. А отже, читати її треба саме за назвами літер, а не за якимось іншим принципом.

І тут варто пригадати курс рідної мови за перший клас, коли всі ми тільки починали вчитись читати і вивчали літери. В українській абетці літера З має назву “зе”, С – “ес”, а У – “у”. Отже всі разом ці літери читаються [зе-ес-у]. На слух це сприймається, як слово із трьох коротких складів.

Всі інші варіанти є неправильними. Вимовляти абревіатуру Збройних сил України як [зе-се-у], [зи-си-у] чи навіть [зсу] – це помилка.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top