![](https://vartonews.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/9727a201-e2b5c21ed1ccb401b523443379c3d985.jpg)
Не панікуйте. Другого Чорнобиля не буде. Навіть, якщо станеться вибух на Запорізькій АЕС, обійдеться без масштабного викиду радіації. Все тому, що блоки не працюють тривалий час. Небезпечних елементів там значно менше.
Як і говорили раніше, в зоні ураження 50 кілометрів. Це частина Дніпропетровщини та Запоріжжя. Пояснила кандидатка біологічних наук Катерина в ефірі радіо “Львівська хвиля”:
«Там не буде повторення Чорнобиля. Це маніпуляції. Це інший тип реактора. Реактори не працюють з вересня минулого року. На Чорнобилі і Фукусімі реактори працювали. І скоріше за все вся ця історія не вийде за рамки промислового майданчика ЗАЕС.
Але звичайно, що ніхто зараз не може давати якихось конкретних сценаріїв, тому що їх занадто багато», – розповіла Катерина Шаванова.
Не панікуйте, це точно вам не допоможе. Збережіть собі рекомендації від МОЗ, щоб бути готовим. І відпишіться від неофіційних пабліків, які нагнітають ситуацію.
![](https://lviv.fm/wp-content/uploads/2023/07/photo_2023-07-05_13-15-45.jpg)