ПЦУ дозволила цього року проводити Різдвяне богослужіння 25 грудня


Православна Церква України дозволила проводити Різдвяне богослужіння цього року за Новоюліанським календарем – 25 грудня.

Відповідне рішення «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.» ухвалили 18 жовтня під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України).

«Беручи до уваги численні запити та враховуючи дискусію, яка протягом багатьох років точиться в церкві та в суспільстві; передбачаючи, зокрема через обставини війни, загострення у публічному просторі календарних суперечок; з метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін», – пояснює церква.

Дозвіл надали «там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних».

«У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту», – додають у рішенні.

Окрім цього, синод ПЦУ створив спеціальну «Місію капеланської допомоги вірним ПЦУ, які внаслідок війни тимчасово перебувають поза межами України» (Капеланську місію ПЦУ). Це зробили для вірян, які масово покинули Україну через війну.

«З метою організації служіння для вірних ПЦУ, які вимушено внаслідок війни тимчасово опинилися поза межами України», – йдеться у рішенні.

Share this post

scroll to top