На Донеччині готують обов’язкову евакуацію місцевих жителів. Там залишаються понад 200 тисяч людей — Верещук

Кабінет міністрів України створив Координаційний штаб, який займатиметься організацією евакуації з Донецької області. Евакуація буде обов’язковою: люди, які не захочуть виїжджати, мають підписати документ щодо того, що вони розуміють наслідки свого рішення.

Про це розповіла очільниця Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, яка очолила цей штаб.

За словами Верещук, з проханням створити такий штаб до Мінреінтеграції звернувся очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

«З-поміж причин він називає — і я вважаю абсолютно обґрунтовано — підготовку до опалювального сезону. У Донецькій області абсолютно відсутнє газопостачання […], немає належного електропостачання. Одним словом, тепла у Донецькій області у зимовий період не буде. Ця причина, як і обстріли, які лише посилюються, є першими», — сказала Верещук.

Влада хоче евакуювати жителів Донеччини до більш безпечних регіонів. Наразі в області залишаються 200-220 тисяч наших громадян, зокрема 52 тисячі дітей.

Евакуація мешканців Донеччини, які перебувають на підконтрольній території, буде обов’язковою. У тому разі, якщо людина відмовлятиметься їхати — вона повинна буде підписати спеціальну форму відмови, де підтвердить, що розуміє та усвідомлює усі наслідки й несе персональну відповідальність за своє життя.

«Ми — демократична країна і не можемо нікого змушувати силоміць. Тим не менше, ця форма буде обов’язковою, з підписом людини. Зараз ми лише думаємо, як зробити так, щоби діти не постраждали через безвідповідальних батьків, які, можливо, думають, що зроблять краще, залишивши їх вдома» сказала міністерка.

Вона запевнила, що влада вже має план та розуміння, куди розселятимуть людей. Евакуацію будуть систематично та планово проводити «всіма видами транспорту», щоб узимку не виникло кризової ситуації.

«Одне, що я дуже прошу: евакуюйтесь вже. Є відповідні маршрути, є наш контроль. Ми будемо розселяти людей, вони не будуть без тепла і без нашої уваги», — запевнила Верещук.

Share this post

scroll to top