На Дрогобиччині ще функціонують сім парафій московського патріархату

фото – ілюстративне

Попри заборону на існування УПЦ МП на Дрогобиччині досі функціонують сім парафій московського патріархату. Про це повідомили у Дрогобицькій РВА.

До початку війни у районі налічувалося 8 парафій московського патріархату. Однак після повномасштабного вторгнення парафія у Дрогобичі заявила про перехід до ПЦУ. Решта церков продовжують функціонувати.

Всі церкви УПЦ МП Дрогобицького району мають документи на земельну ділянку та будівлі, тож заборонити їхню діяльність та звільнити приміщення церков не просто.

“Однак, ми всі одноголосно переконані – церкві московського патріархату – не бути. Ми спільно напрацюємо шляхи як це реалізувати. Але основне те, що церкви не існує без прихожан. Якщо люди самі усвідомлять чим займається та що провідує церква московського патріархату і захочуть з неї вийти, то проблема зникне сама собою.” – зазначив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

Нагадаємо, раніше у Дрогобичі міська влада заборонила діяльність Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). За словами влади, священнослужителі церкви московського патріархату відмовилися добровільно переходити в підпорядкування Православної Церкви України, навіть попри те, що їм на це дали достатньо часу.

Втім, настоятелі таки звільнили приміщення церкви, однак перед тим як покинути храм, вирішили вивезти з нього іконостас, ікони та дзвони, які були куплені за кошти громади.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

scroll to top