На Львівщині знайшли артефакти часів Римської імперії

Поблизу села Карів, що у Червоноградському районі, тривають розвідкові розкопки, під час яких виявили два нові унікальні археологічні об’єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду.

Про це йдеться на сторінці департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА у Facebook.

Досліджувати околиці с. Карів почали у 2017 році, коли місцеві краєзнавці випадково знайшли тут давній меч та інші металеві вироби і принесли їх в Історико-краєзнавчий музей м. Винники. Розпочавши роботи, археологи зрозуміли, що це – давній могильник германських племен, яких на цих теренах не мало би бути. Принаймні так вважалося раніше. Дослідники припускали, що ці знахідки часів Римської імперії.

«Карів як археологічна знахідка – відкриття століття. І не тільки для України: бронзовий казан з атташами у вигляді чоловічих фігур, який ми віднайшли давніше, є третьою такою знахідкою у світі. Крім того, могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо. Припускаємо, що це група людей із Середнього Дунаю, які оселилися тут у результаті надзвичайних обставин, а саме через так звані Маркоманські війни 166-180 років», – каже керівник розкопок, кандидат історичних наук Ярослав Онищук.

Нещодавно археологи виявили нові сенсаційні знахідки часів Римської імперії. Зокрема, поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається загадкою.

«В похованні, крім людських решток, археологи знайшли фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким в Україні немає. А також: уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев’яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяшками і половинку жетона з білого пастового скла. Такі жетони використовували для римських настільних ігор», – розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

За словами дослідників, всі ці коштовні предмети Римської імперії свідчать про те, що тут поховано багатого чоловіка. А саму знахідку датують початком ІІІ ст. н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.

«Кілька років тому за результатами розкопок у Карові була скликана археологічна наукова конференція в Берліні, де провідні європейські науковці кілька днів обговорювали питання цієї знахідки. Пам’ятка є справді унікальною, археологи щороку відкопують на її території нові важливі знахідки та артефакти, а тому дослідження продовжуватимуться», — каже директор Історико-краєзнавчого музею у місті Винники Ігор Тимець.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top