ЄС вилучив Україну з «зеленого» списку для подорожей

Рада Європейського союзу вирішила виключити Україну із «зеленого» списку для подорожей у зв’язку з погіршенням ситуації з Covid-19.

Про це пише УП, посилаючись на відповідну заяву ЄС.

«Після розгляду рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на поїздки до ЄС, які не є суттєвими, Рада оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та інших утворень і територіальних органів влади, для яких слід скасувати обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку вилучили Сінгапур та Україну», – йдеться у заяві.

Так, тепер необов’язкові поїздки до ЄС із визначених країн або організацій підлягають тимчасовим обмеженням. «Це не порушує можливості країн-членів скасувати тимчасові обмеження на поїздки до ЄС для повністю вакцинованих мандрівників», – вказано у рішенні. У «зеленому» списку ЄС наразі залишаються 18 країн.

Рішення про виключення України зі списку автоматично не означатиме зміни правил перетину кордону. Проте країни ЄС, як правило, дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують обмеження на в’їзд для жителів країн, яких немає у списку, та на туристичні мандрівки для них.

Зазначимо, що наразі більшість країн ЄС дозволяють в’їзд вакцинованим українцям. Із докладними умовами в’їзду в кожну країну можна ознайомитися на інтерактивній мапі МЗС.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top