Євросоюз виключив Україну зі списку безпечних країн для подорожей

Посли країн Європейського союзу виключили Україну зі списку безпечних країн, для яких рекомендують скасувати обмеження на поїздки. Відповідне рішення в ЄС ухвалили у п’ятницю, 5 листопада. Офіційного документа ще не опублікували, однак цю інформацію підтвердив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Зі списку безпечних країн Україну виключии через різке зростання хворих на коронавірус, високий рівень смертності та низький рівень вакцинації. Офіційно рішення ЄС планують оголосити на початку наступного тижня. Воно є рекомендаційним й не означає, що всі країни ЄС, які раніше зняли обмеження на в’їзд українським туристам, закриють кордони. Кожна країна може самостійно вирішувати, чи запроваджувати нові обмеження на в’їзд українцям, чи ні.

Дмитро Кулеба також вважає, що тотального закриття кордонів для українських туристів не буде.

«Після виключення України з «зеленого списку» ЄС тотального закриття кордонів Євросоюзу не буде. Це рекомендація, а фінальні рішення ухвалюватиме кожна окрема країна ЄС. МЗС України активно працює з партнерами, аби зберегти максимальну свободу подорожей для українців», – написав міністр закордонних справ на своїй сторінці у Twitter.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top