Українцям хочуть надати можливість відкликати чиновників із посад — законопроєкт

Народні депутати Верховної Ради у межах розробки законодавства з питань прямої демократії чи народовладдя готують проєкт закону, який передбачає можливість відкликання посадовця, призначеного народом.

Про це заявив віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Ми зараз напрацьовуємо законодавство, яке стосується того, що в усьому світі називається recalls — можливість відкликання того чи іншого посадовця, який призначений народом», — розповів він.

Стефанчук також зауважив, що очолює робочу групу, яка займається розробкою законодавства з питань прямої демократії чи народовладдя. 

Також серед блоків, над якими працює група, — так званий мініреферендум. Йдеться про петиції, опитування, формування адженди для держави.

«До того ж ми робимо значні кроки у розвитку електронної демократії. Єдиний портал державних послуг “Дія” запустив місцеві петиції. Це дає можливість людям об’єднуватися навколо важливих речей місцевого масштабу, тому що на локальному рівні більше болить відсутність гарячої води чи забудова скверу, ніж глобальні політичні речі», — уточнив він.

Що передувало?

У лютому 2021 року Стефанчук казав, що для отримання можливості відкликання народних депутатів народом потрібно внести певні зміни до Конституції України. Зараз підставою для позбавлення депутатського мандата є вирок у кримінальній справі (наприклад, за кнопкодавство).

Крім цього, як зазначав парламентар, питання народовладдя розглядатимуть не тільки на рівні законодавчої та виконавчої влади, а й на рівні судової.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top