Орест Саламаха проти української мови? Вніс «русифікаторську поправку» в закон про мову

Нардепи “Слуги народу”, серед яких і депутат з Львівщини Орест Саламаха, подали одразу 4 русифікаторських поправки до законопроєкту 5551-2.

Про це повідомив колишній директор Інституту національної пам’яті, народний депутат України Володимир В’ятрович.

“Слуги Зеленського подали одразу 4 русифікаторських поправки до законопроєкту 5551-2. Абсолютно незаконних, бо регламент ВР забороняє поправки, що не стосуються теми законопроєкту (в даному разі – фінансування пам’яток культурної спадщини).

Поправку 13 вніс особисто голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. Вона передбачає повне виведення телебачення з-під дії закону про мову і фактично дозволяє демонстрацію фільмів, а також виборчої агітації і реклами російською.

Поправку 14 аналогічного змісту подав «слуга»-мажоритарник з Львівської (!) області Орест Саламаха.

Поправка 16, внесена ще одним «слугою» Андрієм Клочком, звільняє купу кадрів, призначених нинішньою владою, від обов’язку складати іспит на рівень володіння українською мовою.

І, нарешті, поправка 17 Максима Бужанського передбачає зміни до закону про мову і всіх освітніх законів. Головний зміст цієї поправки – російська мова стає мовою освітнього процесу нарівні з українською. А будь-які покарання для порушників закону про мову – скасовуються.

Ці антиукраїнські поправки у середу о 15.00 протягуватимуть через бюджетний комітет. А у четвер хочуть ухвалити в цілому на позачерговому пленарному засіданні”.

Зовсім не дивує внесення таких правок, наприклад, Бужанським. Зрозуміло, що це промосковський холуй та пристосуванець, але коли антиукраїнські правки вносить депутат з Львівщини, мажоритарник, обраний на Дрогобиччині, виникає питання: а кому служить цей слуга Саламаха? Чиї інтереси він відстоює?

Орест Саламаха проти української мови?

Олег Дьорка

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top