На Львівщині перепоховали бійців Української повстанської армії

У селі Стрілки, що у Львівській області відбувся чин похорону знайдених тіл воїнів УПА, котрі загинули під час боїв з НКВС 9 вересня 1944 року. У заході взяли участь представники Львівської обласної адміністрації та ради, ветерани АТО/ООС, історики та мешканці місцевої громади.

Про це передає АрміяІнфо.

– Залишки трьох українських воїнів знайшли місцеві жителі ще у 2019 році, – розповів настоятель Стрілківського храму святого Івана Богослова отець Євген Борковський. – Ми організували урочисте перепоховання українських захисників на братській могилі невідомих вояків Української Повстанської армії.

Розкопками займались місцеві активісти на чолі з ветераном АТО Василем Яртих.

– Наразі ми знайшли рештки лише трьох невідомих воїнів УПА, ймовірно з так званого куща Гонти, – зазначив Василь Яртих. – У вересні 44-го в місцевих округах точились запеклі бої з нкаведистами. Скільки тоді загинуло – невідомо, проте в історичних архівів є інформація, що в цей час поблизу села Стоки та Стрілки армійці 17-ї, 18-ї, 19-ї та 25-ї стрілецьких бригад внутрішніх військ НКВС СРСР влаштували величезну облаву українським повстанцям, під час якої загинуло не менше півтори сотні упівців. Щоб знайти решту загиблих, потрібно було розвідати величезний лісостеповий масив не менш як 20 гектарів.

Робота над розкопками продовжиться уже найближчим часом. До роботи місцевих пошуковців долучаться й археологи з львівського меморіально-пошукового центру «Доля» та інші організації.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top