Уряд позбавив субсидій сім’ї з безробітними і заробітчанами

Щоб сім’я, у якій проживають безробітні, не втратила субсидію, їм потрібно стати на облік у Службу зайнятості

Кабмін суттєво обмежив коло домогосподарств, які зможуть претендувати на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідні зміни передбачає постанова від 14 квітня, яка застосовується з 1 травня.

Відтак, з травня 2021 року призначення субсидії здійснюється тільки після подання нової заяви і декларації про доходи. Документи на субсидію потрібно подавати з травня до вересня включно. При цьому суттєво розширено перелік випадків, коли житлова субсидія не призначається, пише в середу, 5 травня, «БізнесЦензор».

Зокрема, субсидію не зможуть отримати домогосподарства, якщо хтось із тих, хто там проживає, має транспортний засіб, з року випуску якого пройшло менше п’яти років (крім мопеда і причепа), або володіє двома транспортними засобами, з року випуску яких пройшло менше 15 років.

Субсидію також не призначатимуть, якщо в складі домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку з відсутніми офіційними доходами, або їхній середньомісячний сукупний дохід є меншим за розмір мінімальної зарплати. Винятками з цього правила є члени сім’ї, які навчалися на денній формі навчання, або зареєстровані на біржі, як безробітні, перебували в місцях позбавлення волі, або отримували будь-які державні допомоги або соцдопомогу, включаючи допомогу з часткового безробіття на період карантину.

Крім того, на отримання субсидії не зможуть претендувати домогосподарства, члени яких перебували за кордоном сукупно понад 60 днів (крім навчання, службових відряджень, лікування або догляду за дитиною до 3-х років).

Також право на субсидію втрачають домогосподарства, якщо будь-який з його членів протягом 12 місяців перед зверненням здійснив покупку на суму понад 50 тис. грн, в тому числі валюти, цінних паперів, віртуальних активів, будівельних матеріалів.

Субсидія також не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, розташованого на тимчасово окупованій території, або має депозит, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму.

Джерело – zaxid.net

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

scroll to top