Лікарі назвали попередню причину смерчі вчителя з Дрогобиччини після вакцинації

фото – умовне

Остаточні висновки будуть відомі через два тижні.

16 квітня на Дрогобиччині (село Снятинка) помер 63-річний чоловік, 15 квітня його провакцинували в одному із тимчасових пунктів щеплення.

Причиною смерті могла стати наявність супутньої хронічної патології, зокрема проблеми із серцем і судинами. Про це зазначила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко-Іванченко, інформує tvoemisto.

За її словами, наразі це попередня інформація від патологоанатома. Зараз випадок розглядає група оперативного реагування.

«15 квітня чоловіка провакцинували в одному із тимчасових пунктів щеплення. Через добу трапився летальний випадок. Є попередня інформація від патологоанатома, що причиною смерті міг бути стан, в якому знаходилася людина – наявність супутньої хронічної патології. Зокрема, у чоловіка були проблеми із серцем і судинами. Але інформації про те, що людина хворіла чи зверталася за медичною допомогою наразі немає», – прокоментувала Наталія Тімко-Іванченко.

На момент вакцинації чоловік почував себе абсолютно нормально. Прямого причинно-наслідкового зв’язку між вакцинацією і летальним випадком наразі не виявили, каже Наталя Тімко.

За її словами, зараз над цією справою працює група оперативного реагування, яка упродовж 14 днів має надати висновки та причини летального випадку.

«Зараз робити якісь висновки чи вказувати на точну причину смерті не можемо. Усе, що відбувається після вакцинації упродовж 30 діб – чи то госпіталізація, чи летальний випадок, потребує розслідування з боку групи оперативного реагування на випадок несприятливо події після імунізації. Але не все, що стається після вакцинації, є внаслідок вакцинації. Всі ці повинні добре розуміти», – каже епідмеміологиня.

На запитання, як людину, яка мала проблеми із серцем та судинами допустили до вакцинації, Наталія Тімко-Іванченко пояснила, що про це стало відомо вже після смерті та розтину чоловіка.

Загалом, люди, які мають хронічні захворювання дихальної чи серцево-судинної системи, можуть вакцинуватися. Це не є протипоказом до вакцинації від коронавірусу. Єдиними протипоказами до такого щеплення є алергія на якийсь компонент вакцини і період гострого захворювання, у тому числі температура 38 градусів.

«У нас не вакцинують вагітних та дітей до 18 років. Інші захворювання у стадії ремісії, тобто коли немає гострого періоду, не є протипоказом до вакцинації», – каже вона.

«Якщо людина на момент вакцинації почувається добре, не має підвищеної температури тіла, якихось інших скарг, тоді можна робити щеплення. Перед тим, як вакцинуватися, людина розмовляє з лікарем, її оглядають і вона підписує інформовану згоду. Далі відбувається саме щеплення. Але варто пам’ятати, що щеплення – не оперативне втручання, а звикла маніпуляція, яка відбувається у цілому світі», – додає співрозмовниця.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top