Україна у трійці лідерів Європи за темпами поширення коронавірусу

Стрімке поширення вірусу пов’язують із новим штамом, так званим, британським.

Третя хвиля пандемії в Україні. Ми опинилась поміж лідерів за темпами поширення коронавірусу у Європі. Найбільше нових випадків зараження фіксують в Італії, Польщі та у нас.

За перший тиждень весни кількість інфікованих збільшилася на 10 тисяч, порівняно з останнім тижнем зими. У “червоній” зоні вже Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Житомирська області. Таке стрімке поширення вірусу пов’язують із новим штамом, так званим, британським. Його виявили на заході України.

Мутований “британський” та “південноафриканський” штами коронавірусу відрізняються коротким інкубаційним періодом в 1-3 днів, втричі більшою заразністю, зменшенням частки безсимптомних хворих чи легких форм захворювання, високою смертністю.

Тим часом повністю обладнаний усім необхідним мобільний шпиталь, який розгорнули на Прикарпатті на базі Богородчанської райлікарні два тижні тому, досі стоїть порожнім. Відомо, що хворих туди кластимуть тільки тоді, коли не залишиться вільних місць у стаціонарі лікарні в Богородчанах. І ось на сьогоднішній ранок ситуація там вже наблизилася до критичної межі – з 250 ковідних ліжок, вільними залишаються тільки 26.

Джерело – unian, tsn

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top