![](https://vartonews.com.ua/wp-content/uploads/2020/11/128627661_2718290111769421_4693801382589211057_o_edited-1024x614.jpg)
Мальовниче село на Дрогобиччині – Довге гірське. Розкинулось по обидва береги річки Стрий.
Село знаходиться в долині, яку оточують гори, серед них найвища гора Дрогобицького району – гора Небесної Сотні (889 метрів). У травні 1969 року, внаслідок тривалих злив, частина гори обвалилась і зруйнувала вузькоколійну залізницю, що йшла зі Сколе до села Зубриці для доставки деревини з Карпат. У вересні 2014 року перейменована на честь Небесної сотні, увічнивши пам’ять земляків, які полягли у новітньому протистоянні. Ідея перейменування належить громадському активістові Хосе Турчику
Неподалік від села Довге Гірське є водоспад Лазний – один із чотирьох значних водоспадів у Сколівських Бескидах. Цей водоспад найвищий у Львівській області, його висота сягає 12 метрів.
Наприкінці 1980-х років село планувалося затопити, зробивши в цих околицях так зване “Карпатське море”. Згодом водосховище мало розміститися на частині території села. Однак поки що цей план не реалізовується.
Перші письмові згадки про поселення датуються 1680 роком. Зараз у селі проживає орієнтовно вісім сотень осіб.
![](https://vartonews.com.ua/wp-content/uploads/2020/11/100942312_2952341241524934_1091105792662175744_o_edited-1024x614.jpg)
![](https://vartonews.com.ua/wp-content/uploads/2020/11/126867875_2746479205572331_369404917932556163_o_edited-1024x615.jpg)
![](https://vartonews.com.ua/wp-content/uploads/2020/11/20697_7c2_ht8n0t_edited.jpg)
Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews