Українські політики витратили 2,5 млн доларів на рекламу у Facebook

Лише за 25 днів вересня Facebook заробив мільйон доларів на українських політиках.

Українські політики до завершення реєстрації кандидатами на місцевих виборах у ЦВК витратили на соціальну і політичну рекламу у мережі Facebook 2,56 млн доларів від початку року, мільйон з яких – у період з 1 до 25 вересня, свідчать дані руху «Чесно».

За 25 днів вересня витрати на соцмережі зросли вдвічі, порівняно із серпнем. На рекламу найбільше витрачали партійні сторінки та особисті сторінки політиків – на них припадає близько 75% усіх вересневих витрат.

Найбільше на рекламу у Facebook у вересні витратила партія “За майбутнє та її представники – понад 203 тис. доларів. Левова частка витрат цієї політичної сили припадає на рекламу з партійної сторінки та сторінок Ігоря Палиці й Олександра Шевченка.

Партія “Слуга народу” за рекламу в соцмережах у вересні заплатила 137 тис. доларів – в основному просували кандидатів у мери Києва (Ірину Верещук) та Кривого Рогу (Дмитра Шевчика).

У трійку лідерів рейтингу потрапила партія «Наш край» з 64 тисячами доларів.

Традиційно багато на соцмережі витратили “Європейська солідарність” (46 тис. доларів), ОПЗЖ (39 тис. доларів), “Перемога Пальчевського” (38 тис. доларів), “Пропозиція” (35 тис. доларів) і “Батьківщина” (25 тис. доларів).

Також у вересні активізувалися сторінки, які до того не існували або не витрачали грошей на рекламу. Наприклад, новостворена сторінка «Екопартія Берези» за 3 тижні вересня заплатила за рекламу 8,9 тис. доларів, «Екологічна альтернатива» – понад 8,8 тис. доларів.

Рух «Чесно» нагадав, що до 25 вересня тривало подання документів на реєстрацію кандидатів, а трансльована до реєстрації реклама формально не є агітацією й фактично не регулюється законом.

Додамо, що, окрім витрат на рекламу вFacebook, партії і політики також рекламуються на бордах та у ЗМІ.

Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня.

Джерело – suspilne
Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartones

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top