«ДНР» будуть інспектувати позиції ЗСУ біля Горлівки. Рішення Тристоронньої контактної групи

На чергових переговорах Тристоронньої контактної групи представники України погодилися проінспектувати разом з бойовиками «ДНР» (або представниками Росії) ділянку позицій Збройних сил України біля Горлівки, яку бойовики погрожують обстріляти.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента Володимира Зеленського. Про це ж каже і так зване «МЗС «ДНР».

«Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ», — пише ОП.

«МЗС «ДНР» уточнює, що спільне інспектування відбудеться 10 вересня о 14:00, в ньому візьмуть участь представники «республіки» та представники України з СЦКК.

Зазначимо, що офіційно бойовики до ТКГ не входять, але входять представники Росії. У повідомленні ОП не уточнюється, хто саме проводитиме інспектування, ми намагаємося отримати коментар щодо цього.

«Українська сторона забезпечить питання логістики та гарантії безпеки всім учасникам інспекції», — додали в Офісі Зеленського.

Водночас в ОП наголошують, що спостерігачі ОБСЄ знову підтвердили те, що українські військові на вказаній ділянці жодних нових позицій не облаштовували.

«Це факт, викладений у нашому звіті від 5 вересня цього року», – підкреслив голова СММ ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік.

Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук зазначив, що ці переговори дають надію, що перемир’я буде продовжуватися.

«З цією метою українська сторона буде задіювати будь-які механізми як у рамках ТКГ, так і в рамках Нормандського формату, які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців та мирного населення. Ми залишаємося повністю відданими мирному процесу та виконанню досягнутих домовленостей», — сказав він.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartones

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top