Перша країна Європи оголосила про завершення епідемії коронавірусу

Влада Словенії оголосила, що епідемія коронавірусу в країні завершилася. Епідемія була оголошена 12 березня. Про це 15 травня повідомляє Reuters.

Люди, які приїжджають до Словенії з інших країн Європейського Союзу, більше не змушені проходити карантин.

“Словенія подолала епідемію за останні два місяці… Сьогодні Словенія має найкращу епідеміологічну картину в Європі”, – заявив прем’єр-міністр Янез Янса.

Кінець епідемії означає, що деякі заходи, включаючи фінансову допомогу громадянам та бізнесу, постраждалим від коронавірусу, завершать наприкінці травня.

Уряд заявив, що іноземним громадянам, які мають ознаки коронавірусної інфекції, все одно дозволять в’їхати в країну. Карантин принаймні 14 днів залишатиметься обов’язковим для людей, які не є громадянами країн ЄС, окрім винятків, включаючи дипломатів та людей, що перевозять товари.

Громадянам все ж доведеться дотримуватися основних правил, щоб запобігти можливому поширенню інфекції: носити маски в закритих громадських місцях, стояти на відстані не менше 1,5 метра та дезінфікувати руки під час заходу в громадські місця.

У середині березня всі школи, спортивні та культурні заклади, бари, ресторани, готелі та магазини в Словенії були закриті, крім магазинів продовольства та аптек, а громадський транспорт було зупинено.

Уряд почав послаблювати карантин 20 квітня. Громадський транспорт відновив роботу цього тижня, а деякі учні повернуться до шкіл наступного. Всі бари та ресторани, а також невеликі готелі з 30 номерами будуть відкриті наступного тижня.

У країні з 2 мільйонами населення до цього часу зафіксовано 1464 випадки коронавірусу та 103 випадки смерті.

Джерело

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews
Стежте за нами у Instagram: www.instagram.com/vartonews.com.ua

Share this post

scroll to top