Туреччина і Греція – так, Італія та Іспанія – ні: куди можна буде поїхати влітку 2020 року

Через пандемію коронавірусу багатьом країнам світу довелося вводити жорсткі обмеження, аж до закриття кордонів. Напередодні літніх відпусток це боляче вдарило по туристичній сфері. Враховуючи, що туризм – 10% світового ВВП, а для окремих країн ще більше, довге закриття кордонів може нищівно вплинути на економіку багатьох держав. Проблема досить серйозна, тому, незважаючи на спалах коронавірусу в одних країнах, інші вже міркують, як пустити до себе туристів.

Хто не закрив кордони

Не закритий для іноземців Ізраїль, але там вас також відправлять на примусову обсервацію. Раніше країна вводила тимчасові обмеження на приліт іноземців, особливо після того, як близько 70 пасажирів United Airlines, що прилетіли з Нью-Йорка, не заповнили документи для вміщення на карантин і відмовилися проходити перевірку температури тіла. Зараз цю заборону скасували, але обов’язкову обсервацію продовжили до 6 травня.

Швеція залишається відкритою для туристів – щоправда, тільки з Європи. При цьому нікого на обсервацію не відправляють, але якщо є ознаки захворювання, просять самоізолюватись. Країна залишається єдиною в ЄС, яка не ввела загальний карантин. Там не закривали навіть школи. Люди вільно ходять вулицями, відвідують кафе і ресторани, працюють. Все, що просить влада, це дотримання дистанції та особиста гігієна.

Коли почнуть відкривати кордони

Це питання цікавить не тільки мандрівників. У багатьох країнах туристичний бізнес є важливою сферою наповнення бюджету.

Туреччина збирається відкривати туристичний сезон вже з кінця травня. Щоб знизити ризики зараження, в курортних містах тут хочуть розвинути медичну інфраструктуру, готелі і персонал проходитимуть ретельну перевірку, а всі приміщення – дезінфекцію. Після перевірок на чистоту всі громадські місця отримуватимуть відповідний сертифікат.

Туреччина збирається відкривати туристичний сезон вже з кінця травня

Набагато меншим рівнем зарази може похвалитися Кіпр. Острів дуже залежить від туризму, і влада розуміє, що закриття кордонів на все літо – це не для них. Тому в планах у Кіпру приймати іноземців уже з липня. Від початку епідемії на острові захворіло менше тисячі, і настільки швидке відкриття кордонів видається цілком реальним. До речі, Кіпр, як і Туреччина, не входить до Шенгенської зони, тому цілком може обходити заборони Єврокомісії.

Ще чотири європейські країни сподіваються відкритися цього літа. З урахуванням того, що в Португалії вплив туризму на економіку країни близько 20%, а у Греції – всі 30%, там починають активно пропонувати варіанти, як повернути туристів і не допустити спалаху захворюваності. Єдиним варіантом вважають зняття обмежень на подорожі для громадян Європи. У Португалії ж гостям пропонують вирушати не у знамениті Лісабон і Порту, а у віддалені і не менш мальовничі містечка на узбережжі океану. Запускати регулярні рейси планують уже з липня. Греція поки менш оптимістична, але теж сподівається впоратися зі зростанням захворюваності до середини літа і почати приймати європейських туристів.

Греція сподівається з середини літа почати приймати європейських туристів

В Австрії планують приймати іноземних візитерів вже на початку літа. Але потрапити в країну зможуть тільки громадяни тих держав, де спостерігається спад захворюваності COVID-19.

В Болгарії планують почати підготовку з 15 червня і з 1 липня розпочати активний літній сезон. Міністр туризму Ніколіна Ангелкова пропонує європейським країнам обговорити єдині правила поетапного відкриття кордонів всередині ЄС. А також запланувати гнучкіший режим для подорожей громадян з країн, які не входять в Євросоюз.

Європа не відкриється до кінця 2020 року. Такий невтішний прогноз дає Єврокомісія. У будь-якому разі, спершу країни ЄС будуть відкриватися тільки для “своїх”, тобто туризм розвиватиметься всередині цього союзу. Але знов-таки, все залежатиме від зростання захворюваності у кожній країні.

Італія відшкодує витрати на відпочинок всередині країни

Наприклад, в Італії збираються відшкодовувати громадянам витрати на відпочинок всередині власної країни. Йдеться про суми 350-500 євро. До таких заходів уряд вдається через те, що навіть європейські туристи в країну потраплять, ймовірно, не раніше за вересень, і то якщо не буде нових спалахів захворюваності. Інші країни опинилися в такому самому становищі, за найоптимістичнішими прогнозами Європейський Союз відкриє кордони тільки у вересні. А Іспанія взагалі змирилася з тим, що туристів не побачить до кінця року.

Проте Чехія вже відкрила кордони для виїзду, після поверненню на кожного чекає двотижневий карантин. В’їзд для іноземців поки заборонений, деякі винятки роблять для громадян ЄС і студентів чеських вишів.

Загалом туризм – надзвичайно вразлива сфера, вона першою потерпає від глобальних викликів. Але вона ж першою оговтується від більшості напастей і починає приносити дивіденди – як фінансові, так і у вигляді оздоровлення загальної атмосфери в країні. Для багатьох держав, які навіть не ставлять на перше місце турбізнес, він може стати рятівною соломинкою у морі чергової кризи.

За умови, що в лиху годину галузь підтримають. У багатьох державах це чудово розуміють і вже запустили програми з “податковими канікулами”, рекламним сприянням та іншими “рятувальними кругами” для туріндустрії. Як із ситуації вийде Україна – покаже час.

Джерело

Фото з відкритих джерел

Share this post

scroll to top