25 березня «UA: Перший» покаже фільм-розслідування про трагедію в Дрогобичі. Початок о 21:30

Завтра «UA: Перший» покаже власний фільм-розслідування про трагедію в Дрогобичі. Початок о 21:30

***

Як повідомляє пресслужба Суспільного, це перше власне розслідування, яке зняла команда «UA: Першого».Фільм «Дрогобич 101/1» розповідає про трагедію, яка сталася в Дрогобичі в ніч на 28 серпня 2019 року. Тоді на вулиці Грушевського, 101/1 обвалився чотирьохповерховий будинок. У результаті один під’їзд від першого до останнього поверху був зруйнований. Восьмеро людей загинули, серед яких одна дитина, семеро травмувалися, ще 129 — утратили майно й квартири.Шефредакторка творчого об’єднання розслідування «UA: Першого» Інна Білецька сказала, що це розслідування про кульгаву систему, відсутність житлової політики й про загрози, які постають перед сотнями тисяч сімей, що живуть у будинках часів масового житлового будівництва в Радянському Союзі.

«Ми даємо відповіді на багато запитань у годинному документальному відео, і кожен із тих, хто його подивиться, не зможе більше сказати, що його не попереджали. Люди, відповідальні за ухвалення рішень, не зможуть відмахнутися, що не мали запобіжних інструментів», — сказала вона.

Команда розслідувачів Суспільного мовника працювала над фільмом три місяці. Журналісти дослідили всі документальні хроніки цієї трагедії та зібрали 52 години відео- й аудіоматеріалів.

***

Нагадаємо, другий під’їзд будинку в Дрогобичі на вул. Грушевського, 101 обвалився уночі 28 серпня. Восьмеро людей загинули, семеро – перебувають в лікарнях.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

scroll to top