ВООЗ визнала епідемію нового коронавірусу пандемією… У цілому світі

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах нового коронавірусу SARS-CoV-2 пандемією. При цьому ВООЗ не змінює своєї оцінки рівня загрози, яку коронавірус несе світові, і не рекомендує додаткових дій — радше наголошує на тому, що нинішні рекомендації виконуються не в повній мірі.

Про це повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус на пресконференції.

«ВООЗ цілодобово проводив оцінки спалаху, і ми занепокоєні як тривожним рівнем поширення й складністю (хвороби, викликаної коронавірусом — ред.), так і тривожним рівнем бездіяльності… Ми, відповідно, ухвалили рішення, що COVID-19 можна вважати пандемією», — заявив глава ВООЗ.

При цьому Гебреєсус наголосив, що оголошення пандемії не змінює «оцінки загрози від нового коронавірусу, того, що робить ВООЗ і того, що мають робити країни».

«Пандемія — це не те слово, яке можна використовувати несерйозно чи недбало. Це слово, яке в разі неправильного використання може посіяти необґрунтований страх чи невиправдане прийняття того, що боротьбу завершено, призводячи до відворотних страждань і смертей», — додав глава ВООЗ.

Гебреєсус укотре закликав усі країни дотримуватися запобіжних заходів для протидії поширенню SARS-CoV-2:

  • задіяти й розширити служби реагування на надзвичайні ситуації;
  • повідомляти населенню про ризики й способи самозахисту;
  • виявляти, ізолювати й лікувати кожного хворого на COVID-19, а також відстежувати всіх, із ким вони контактували;
  • готувати лікарні;
  • захищати медперсонал і здійснювати його підготовку.

Нагадаємо, ще 9 березня у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що розповсюдження коронавірусу SARS-CoV-2

30 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у сфері глобальної охорони здоров’я через новий коронавірус.

Що таке пандемія?

Пандемією вважається надзвичайно сильна епідемія, яка поширюється на території всієї країни, сусідніх держав та багатьох країн світу. Йдеться про розповсюдження захворювання, яке має глобальний вплив на все суспільство і супроводжується неконтрольованим поширенням збудника. Пандемія також супроводжується масштабними важкими захворюваннями та численними смертями людей.

Іншими словами, йдеться всього лише про визнання ВООЗ глобального характеру епідемії нового коронавірусу. Не йдеться (принаймні зараз) про нові обмежувальні заходи; про те, що заражені коронавірусом невиліковні (це не так); про те, що нові випадки зафіксовано в Україні (поки що лише один).

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Стежте за нами у Instagram: www.instagram.com/vartonews.com.ua

Share this post

scroll to top