Нафтогаз відкличе позов до Газпрому на $12,25 млрд

 
Нафтогаз відкличе новий позов проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу на загальну суму 12,25 мільярда доларів в межах домовленостей про продовження транзиту.

Такої домовленості досягли під час тристоронніх переговорів щодо транзиту газу, повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

«Важливий момент: ми врегульовуємо питання майбутніх арбітражів. Це потенційна можливість виграшу. Проте вже в нас є візія щодо того, які є домовленості щодо транзиту. Тому в цьому випадку пакетне рішення передбачає перегляд позицій щодо майбутніх арбітражів. Рішення про 3 млрд чітко визначено, а рішення про інші (арбітражі — ред.) будуть безпосередньо в рамках пакету відкликані», — сказав він під час брифінгу.

Зазначимо, що під час переговорів про продовження транзиту газу через Україну російська сторона вимагала, щоб Україна повністю відмовилася від своїх вимог до Газпрому як в межах виграних арбітражів Нафтогазу проти Газпрому, так і від штрафу Антимонопольного комітету. Також Росія вимагала, щоб Нафтогаз відкликав новий позов до Стокгольмського арбітражу на 12,25 мільярда доларів.

Нафтогаз подав цей позов у відповідь на позов Газпрому. Українська компанія не приховувала, що нові позивні вимоги планувала використовувати на переговорах про транзит газу з Росією як інструмент тиску для того, аби примусити продовжити транзит газу.

Нафтогаз вимагатиме у Газпрому $12,25 млрд у новому позові до Стокгольмського арбітражу: деталі позову

20 грудня за підсумками дводенних переговорів, які тривали у Берліні та Мінську за участю міністрів енергетики України та Росії, а також керівництва Газпрому, Нафтогазу та Оператора ГТС України, Україна та Росія підписали протокол.

Зазначимо, що підписання протоколу не означає підписання угоди про транзит газу. Протокол лише засвідчує домовленість сторін щодо цього

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що термін дії чинного 10-річного договору спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу..

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top