Сміттєзвалище на Гайдамацькій – загроза екології! Результати перевірки екологічної інспекції /Дрогобич/

Державна екологічна інспеція у Львівській області оприлюднила результати перевірки КП “Комбінату міського господарства” Дрогобича.

Йдеться про те, що Інспекцією проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства предмет розгляду звернень громадян щодо розміщення відходів по вулиці Гайдамацькій у місті Дрогобич. 

Нагадаємо, що на вулиці Гайдамацькій, фактично, облаштовано сміттєзвалище, де збирається сміття зі всього міста.

 “В ході проведення перевірки державними інспекторами виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства, а сааме:

– допускається зберігання та видалення відходів на об’єкті на відкритому грунті по вулиці Гайдамацькій міста Дрогобич;

– не здійснюються організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів з об’єкту;

– допускається змішування відходів плівки, паперу, картону, ПЕТ-пляшкок з ТПВ;

– не забезпечується захист земель від забруднення та засмічення;

– не вживаються заходи щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків такого впливу на об’єкті;

– не заключена угода з спеціалізованою організацією на вивіз інфільтрату, утвореного при складуванні ТПВ на об’єкті;

– не ведеться первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що   утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються на об’єкті;

–  не призначено відповідальних осіб у сфері поводження з відходами;

–  не визначено склад і властивості відходів, які розміщено по вулиці Гайдамацькій міста Дрогобич.

         За виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства посадову особу підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до ст.ст. 52, 82, 82-1 та 82-4, 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та видано припис обов’язковий до виконання.

      Крім цього, відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції було відібрано проби грунту, за результатами яких виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин відносно фонової проби, а саме: цинку, кадмію, свинцю, міді, фосфору, заліза, нітратів, хлоридів та амонію.

         На даний час Інспекцією вживаються заходи щодо нарахування шкоди, заподіяної державі внаслідок забруднення землі”, – йдеться у повідомленні.

Це не перша перевірка Інспекцією. 

Ще 4 вересня 2019 року екологи відібрали проби ґрунту на вулиці Гайдамацькій у Дрогобичі, де проводиться завантаження та розвантаження твердих побутових відходів й де спостерігався витік невідомої речовини, ймовірно інфільтрату, на прилеглі земельні ділянки.

За результатами лабораторних досліджень у відібраних пробах ґрунту виявлено перевищення вмісту важких металів:

– у пробі ґрунту № 1 – цинк в 18,2 рази, кадмій в 2,2 рази, свинець в 25 рази, мідь в 3,6 рази;

– у пробі ґрунту № 2 – залізо в 1,9 рази;

– у пробі ґрунту № 3 – цинк в 9,6 рази, залізо в 2,1 рази, свинець в 2,2 рази.

Нагадаємо, у вересні екологи провели позапланову перевірку КП “Комбінат міського господарства”, що займається вивезенням сміття з міста, й виявили, що підприємство ігнорує приписи екоінспекції.

Проблема сміття й надалі залишається актуальною та невирішеною для Дрогобича й дрогобичан.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top