У Дрогобичі знайшли останки людей, закатованих московським НКВС (Відео/ Фото/ +18)

Неподалік монастиря Святих апостолів Петра і Павла у Дрогобичі, позаду навчального корпусу Дрогобицького педуніверситету, фахівці меморіально-пошукового центру «Доля» розпочали пошуково-ексгумаційні дослідження.
В процесі розкопок виявлено нові місця поховань жертв політичних репресій НКВС.Після досліджень антропологів та судмедекспертизи буде встановлено точний час загибелі людей.
За словами Святослава Шеремета, директора меморіально-пошукового центру «Доля», на території біля університету фахівцями вже знайдено близько семи місць, які можуть бути поховальними ямами. Розкопки триватимуть найближчі кілька тижнів.

“Ці жертви мають характерні кульові поранення і можуть також належати до періоду після 1944 року, коли радянська влада переслідувала українських націоналістів та місцевих мешканців”, – Святослав Шеремета, директор меморіально-пошукового центру «Доля».

Детальніше у ВІДЕО:

Довідково:

Тюрма на Стрийській служила місцем політичних репресій протягом десятиліть для чотирьох окупаційних режимів. У 1990 році у процесі розкопок вже було знайдено останки 486-ти осіб. За історичними даними у період з 22 до 29 червня 1941 року в Тюрмі на Стрийській відбулись наймасовіші розстріли в результаті яких закатовано та розстріляно близько 1200 осіб.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top