Головна » Зрада » На великій фермі поблизу Стрия виявили африканську чуму свиней. Усиплять 100 тисяч свиней

На великій фермі поблизу Стрия виявили африканську чуму свиней. Усиплять 100 тисяч свиней

 

В’їзд в зону карантину

На великій свинофермі біля села Кавське Стрийського району Львівської області виявили африканську чуму свиней.

Про спалах чуми повідомила пресслужба Львівської обладміністрації.

16 серпня 2019 року на території свиноферми біля села Кавське Стрийського району померли кілька тварин. Лабораторні дослідження підтвердили наявність у загиблих тварин збудника африканської чуми свиней. Згодом, повторні аналізи теж підтвердили невтішний аналіз.

«З огляду на це, у ніч на 17 серпня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під керівництвом голови Маркіяна Мальського, на якому було вирішено оголосити карантин терміном на 40 днів у 3 км зоні довкола спалаху та введено в дію план протиепізоотичних заходів на території спалаху», – йдеться у повідомленні ЛОДА.

Поблизу Кавського розташований свинокомплекс ТОВ “Галичина-Захід”, який входить до десятки найбільших в Україні. Тут вирощують понад 190 тисяч свиней.

З власних джерел нам стало відомо, що прийнято рішення про необхідність усипити близько ста тисяч свиней, яких вирощували на фермі і вони потрапили в зону ураження АЧС. Також, ймовірно, знищать й свинокомплекс, де зафіксовано спалах небезпечної інфекційної хвороби.

Нескладно уявити яких величезних збитків зазнають власники ферми, де трапився спалах цієї небезпечної хвороби.

АЧС, або хвороба Монтгомері – це  важке вірусне захворювання домашніх і диких свиней, яке передається під час прямого контакту хворих тварин зі здоровими, через продукти зі свинини, кліщами і механічно. Вакцини від захворювання немає, тому майже все поголів’я свиней, які захворіли, гине. Ліквідація осередку інфекції відбувається шляхом знищення всього поголів’я.

Cтежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Залишити відповідь