Слуга народу планує облдержадміністрації замінити префектурами

Партія Слуга народу хоче провести реформу адміністративного устрою і замінити державні адміністрації префектурами.

Голова виборчого штабу політсили Олександр Корнієнко заявив, що реформа передбачає збільшення повноважень влади місцевого рівня і зменшення ролі таких елементів, як держадміністрації. Їх замінять префектури, які будуть слідкувати за законністю рішень місцевих рад.

Планується залишити 100 районів з 490.

***

Нагадаємо, що в Україні триває реформа децентралізації і створення префектур теж входить в концепцію децентралізації, яка була розпочата ще за попередньої влади.

Станом на сьогодні вже 4277 місцевих рад об’єдналися у 924 спроможні громади. З них 33 – це міста обласного значення, які приєднали до себе більше 70 навколишніх місцевих рад.

Ті громади, які не побоялися взяти відповідальність у свої руки за розвиток територій і налагодження нормального життя для своїх мешканців, опираючись на децентралізацію, вже мають більше повноважень та коштів.

«За цими цифрами стоїть якісний розвиток місцевого самоврядування, а за ним – ефективні рішення на користь громад, доступні послуги для людей і вирішення всіх тих проблем у селах і містах, які не вирішувалися роками, а тільки поглиблювалися. На території об’єднаних громад проживає 10 мільйонів населення. Наше спільне з органами місцевого самоврядування і місцевими адміністраціями завдання – втілити реформу на всій території країни, щоб всі люди отримували необхідні послуги належної якості, щоб створювалися робочі місця там, де вони живуть, щоб їх населені пункти ставали для них комфортними і безпечними», – прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода для порталу ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ.

 

Cтежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/Vartonews

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top