Дрогобицькому педагогічному ліцею з вулиці Франка доведеться переїхати…

Фото з мережі Інтернет

На сайті ДДПУ імені Івана Франка опублікована офіційна позиція щодо ситуації, яка виникла довкола педагогічного Ліцею, а саме приміщення в якому функціонує навчальний заклад.
Нагадаємо, що ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надія Скотна у листі від 15.04.2019 № 507 звернулася у відділу освіти Дрогобицької міської ради та вказала на необхідність звільнення приміщення у якому розміщується ліцей, оскільки “перебування комунального закладу у приміщенні державної форми власності суперечить чинному законодавству України”.

30 травня, у відповідь на цей лист, сесія міської ради звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надії Скотної з проханням залишити ліцей у будинку на Івана Франка, 36 та передати на баланс Дрогобицької міської ради.
В цьому будинку ліцей функціонує з 1995 року.

Також до університету звернувся міський голова Тарас Кучма та закликав “розглянути питання щодо надання згоди на передачу Дрогобицькій міській раді в оренду навчальний корпус № 5 Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, розташований за адресою: м. Дрогобич, вул. І. Франка, 36, на умовах визначених договором, укладеним між Дрогобицькою міською радою та Регіональним відділенням Фонду державного майна України у Львівській області, строком на один навчальний рік”.
Однак, схоже, університет іншої думки.

“Відповідно до рішення конференції трудового колективу працівників від 06.06.2019 р., що є вищим колегіальним органом управління Університету, навчальний корпус № 5 по вулиці Івана Франка, 36 буде використовуватись Університетом для власних потреб, а саме – забезпечення освітнього процесу у навчально-наукових інститутах та факультетах, про що відразу ж було поінформовано Дрогобицьку міську раду та Міністерство освіти і науки України. У зв’язку з цим, передача цього корпусу у комунальну власність Дрогобицької міської ради або в оренду з метою розміщення там Дрогобицького Ліцею є неможливими”, – йдеться у повідомленні.


“Закликаємо керівництво та депутатів Дрогобицької міської ради, яка на сьогодні є єдиним засновником Ліцею та одноосібно несе відповідальність за його подальшу долю, конструктивно підійти до вирішення питання функціонування цього закладу освіти. Сьогодні саме від Вас залежить, де з 1 вересня будуть навчатися сотні учнів та працювати десятки працівників” – зазначається у повідомленні.

Можна зробити висновок, що компромісу у цій ситуації не було досягнуто і педліцею доведеться переїхати в інше місце. Куди саме — поки не відомо.

Довідково:
Рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 11 травня 2017 року Дрогобицький педагогічний ліцей з 1 липня 2017 року перейменовано на Дрогобицький ліцей Дрогобицької міської ради Львівської області при Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.
У зв’язку із прийняттям у 2017 році ЗУ «Про освіту» Університет, як установа, що перебуває в державній формі власності, втратив можливість бути співзасновником ліцею, як закладу загальної середньої освіти комунальної форми власності.
Крім того, листом від 24.05.2019 № 631 Університет повідомив про свій вихід з-поміж засновників ліцею, через неможливість виконання зобов’язань, передбачених Законом України «Про освіту».

Олег Дьорка


Підписуйтеся на наш канал в телеграмі: https://t.me/Vartonews

Share this post

One Reply to “Дрогобицькому педагогічному ліцею з вулиці Франка доведеться переїхати…”

  1. Сергій Федоренко сказав:

    Дуже добре, тільки тут давні домовлености. Місто знайшло як ще й цю будівлю прибрати, хоча декларує цілком инше. Дякеуємо. Там навпроти ще колишня поліклініка, а на колишній Панській була медчина книгозбірня… Їм нічого не потрібно…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top