Вулицю у Дрогобичі назвали на честь отця Софрона Яциківа

Новоствореній вулиці, яка знаходиться в районі вул. Паркової, присвоїли назву імені отця з Дрогобича — ієромонаха Софрона Яциківа.

Про це інформує прес-служба міської ради Дрогобича.

Відповідне рішення було прийнято під час сесії Дрогобицької міської ради у понеділок, 11 березня.

Як зазначив під час доповіді проекту рішення депутат міської ради, голова постійної з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, праці та соціального захисту населення ДМР Олег Дацюк, 8 березня цього року отцю Софрону Яциківу, який був одним із сподвижників будівництва церкви Вознесіння Господнього у Дрогобичі, виповнилося б 75 років.

Довідка:
Ієромонах Софроній Симеон Яциків народився 8 березня 1944 року в с. Мости Городоцького р-ну. Таїнство хрещення та миропомазання прийняв у храмі св. арх. Михаїла с. Мости.

Вічні обіти склав 3 жовтня 1976 року. Відтак навчався в підпільній семінарії у м. Львові.

Священичі священня прийняв з рук владики Софрона (Дмитерка) 27 жовтня 1991 року.

Опісля отець Софрон був призначений на служіння в Дрогобич, до зруйнованих на тоді храму і монастиря Святих апостолів Петра і Павла. Варто додати, що священик займався відновленням споруд разом з ігуменом о. Лаврентієм (Любомиром Івасечком).

Упродовж 1992–2014 рр. ієромонах Софрон виконував душпастирське служіння в парафії Вознесіння Господнього м. Дрогобича, був капеланом Дрогобицько ї міськрайонної «Просвіти», постійно працював зі студентською молоддю в коледжах міста. Упродовж багатьох років щонеділі в ефірі ТРК «Алсет», а також у передачах радіо «Франкова земля» звучали його проповіді.

У Дрогобичі отець поринув у просвітницьку та душпастирську діяльність: викладав християнську етику в місцевих навчальних закладах, співпрацював із громадськими організаціями.

Тоді виникла потреба засновувати нову парафію й будувати церкву. Стараннями о. Софрона, за підтримки громади Дрогобича й отців василіян постав храм Вознесіння Господнього. Парафія під проводом доброго пастиря о. Софрона розквітала: тут розпочалася катехизація, було створено Апостольство молитви, Марійську дружину, проводили реколекції та прощі.

Отець Софрон (Симеон) Яциків помер 25 вересня 2014 року в м. Дрогобичі на 71-му році життя, 47-му чернечого покликання, 23-му священнослужіння.

Share this post

6 Replies to “Вулицю у Дрогобичі назвали на честь отця Софрона Яциківа”

  1. Борис сказав:

    Як? Педофілу удостоєно таку честь?

  2. Ярослав Федорович сказав:

    В 1990 році, ще “змії” сичали поза плечима (майже, як нині), ще страх виглядав з-за плотів, а ми з лопатами йшли на поклик о. Софрона – храм будувати. Світла пам’ять Вам – всечесний Отче!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top