Дрогобичани пропонують ввести мораторій на підвищення ціни на проїзд у міському транспорті


На сайті міської ради Дрогобича опубліковано петицію про запровадження мораторію на підвищення тарифу на проїзд в громадському транспорті.
Аргументація в автора петиції дрогобичанина Олександра Рака така:
в найближчому часі передбачається підйом тарифів на перевезення по місту в громадському транспорті до 6 і навіть до 7 гривень, що при теперішньому рівні надання послуг та відсутності обліку коштів є неприпустимим. Дана петиція не дозволить це зробити до виконання нижченаведених умов.

Петиція передбачає запровадження мораторію на підвищення ціни на проїзд в громадському транспорті Дрогобича понад 5 гривень за одну поїздку для всіх пасажирів та понад 3 гривні для пенсіонерів з моменту її прийняття.
Мораторій діятиме до остаточного врегулювання ринку перевезень, а саме:
Запровадження прозорої системи моніторингу кількості пасажирів та отриманих коштів на всіх маршрутах в м. Дрогобич. (шляхом введення квитків та проїзних). Розроблення можливості придбання проїзних на різні терміни. Введення відкритого обліку усіх отриманих коштів.
Суттєвого покращення якості надання послуг з перевезення пасажирів. Коригування графіку та кількості транспорту на маршрутах.
Остаточний перелік вимог які необхідно буде здійснити до скасування мораторію уточнити шляхом проведення відкритих громадських слухань з цього питання.

За цю петицію можна проголосувати, перейшовши за посиланням:
https://e-dem.in.ua/drohobych/Petition/View/49?fbclid=IwAR2E0NsWC7Cxxr4K7A2ip64unVafMUGCrC8gnZ3HN40QzF5ESlk6AL718mw

Раніше підтримку дрогобичан отримала петиція “Про порядок справляння плати за проїзд у громадському транспорті”.
Автора петиції Лев Пріндин пропонує “встановити чіткий контроль за пасажирообігом шляхом впровадження способу оплати за проїзд, за якого водії буде відсутні прямі грошові відносини пасажирів з водіями маршрутних автобусів. Це, на думку автора петиції, дозволить “виключити факт несанкціонованого привласнення виторгу як водіями, так і автоперевізниками, покращити якість послуг (за словами автоперевізників вони ледь не животіють з такими цінами на проїзд), обґрунтовано піднімати плату за проїзд. Для пасажирів пільгових категорій буде передбачено пільговий квиток, що також внесе розуміння про обсяг пільгових пасажироперевезень в місті”.
“Найкращий метод можна запозичити в наших зокрема польських колег, де в маршрутках, кіосках, зупинках в спецавтоматах можна придбати такий квиток, а потім безпосередньо в маршрутці його закасувати (цифрові, а не механічні компостери). Контроль проводиться шляхом роботи таємного контролера. Цей спосіб не ноу-хау і його достатньо запозичити й впровадити”, – йдеться у петиції.

Ця петиція вже набрала необхідну кількість голосів і після закінчення терміну, який визначено для збору підписів, буде розглянута міською радою.

Така кількість петицій, які стосуються громадського транспорту, свідчить про необхідність реформування цієї галузі з метою покращення надання послуг перевезення.

Share this post

One Reply to “Дрогобичани пропонують ввести мораторій на підвищення ціни на проїзд у міському транспорті”

  1. Сергій сказав:

    згідний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top