355 «євроблях» за добу – львівська митниця встановила новий рекорд із розмитнення авто!

355 «євроблях» за добу – львівська митниця встановила новий рекорд із розмитнення авто на іноземній реєстрації.

«Ще донедавна ми оформляли близько 250-280 авто. Були дні, коли був “застій” – громадяни велись на поради сторонніх, не поспішати з митним оформленням, а в зоні митного контролю накопичилась значна кількість авто», – пише на своїй сторінці у Facebook керівник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук.

 

Пільговий період розмитнення збігає 22 лютого, саме цим спричинений ажіотаж серед власників «євроблях». Розмитнити авто на іноземній реєстрації на Львівщині можна лише в підрозділі «Скнилів», який з 29 грудня і до закінчення пільгового періоду працює цілодобово.

Поза тим, з 25 листопада 2018 року по 10 січня 2019 року громадяни України здійснили митне оформлення 24,6 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацію, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автівок та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, – інформує прес-служба міністерства фінансів України.

Загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації склала 1 млрд 566 млн грн (з них 158,2 млн грн – мито, 495,5 млн грн – ПДВ, 738 млн грн – акцизний податок, 174,1 млн грн – кошти, які були добровільно сплачені громадянами до держбюджету для звільнення від адміністративної відповідальності за порушення митних режимів). Усі митні платежі, які надходять від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації, спрямовуються до Пенсійного фонду України.

Згідно з даними митної статистики, протягом останніх двох тижнів у середньому за добу розмитнювали 1,5 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

8 листопада депутати Ради ухвалили в цілому законопроект про зміну ставок акцизу для авто на єврономерах. Вони залежать від типу пального, об’єму двигуна та віку автомобіля. Протягом 90 днів із дня набуття законом чинності вживані автомобілі з іноземною реєстрацією розмитнюють із застосуванням коефіцієнта 0,5, тобто за півставки.

Іншим законопроектом Рада посилила відповідальність за порушення правил транзитного ввезення машин на єврономерах, збільшивши розмір штрафів, а також заборонила використання таких автомобілів із комерційною метою.

24 листопада закони опублікували в парламентській газеті “Голос України”, а 25 листопада вони набули чинності.

Міністерство фінансів України очікує до 10 млрд грн надходжень до держбюджету від розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією.
 

Share this post

3 Replies to “355 «євроблях» за добу – львівська митниця встановила новий рекорд із розмитнення авто!”

  1. Igor сказав:

    Зубожіння

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top