Вибори президента-2019: в Україні сьогодні стартувала виборча кампанія

Сьогодні в Україні розпочався процес офіційного висунення кандидатів в президенти.

Про це повідомляє Центральна виборча комісія.

31 грудня політичні партії та  громадяни України шляхом самовисування мають право висувати кандидатів на пост Президента України  згідно частини першої  статті 44,  частини п’ятої статті 51 Закону, – повідомляє ЦВК.

Висунення кандидатів в президентирозпочинається з першого дня виборчого процесу та закінчується за п’ятдесят п’ять днів до дня виборів, тобто з31 грудня  2018 року  до 3 лютого  2019 року включно.

Виборча кампанія президентських виборів 2019 року триватиме 90 днів.

 

Протягом п’яти днів буде проходити реєстрація кандидатів – до 8 лютого включно. Після цього ЦВК оголосить остаточний офіційний список претендентів на посаду глави держави. Центрвиборчком ухвалить виборчі бюлетені 8 березня 2019 року. Зареєстровані кандидати зможуть почати передвиборну агітацію з наступного дня після реєстрації і проводити її до півночі 29 березня.

Кандидатом у президенти може бути громадянин України, який досяг 35-річного віку, володіє державною мовою та проживає на території України протягом останніх 10 років до дати виборів. Кандидата може висунути політична партія або він може бути самовисуванцем. Він повинен подати декларацію про доходи за попередній рік, яку перевірить Національне агентство з питань запобігання корупції й опублікує результати перевірки.

Кандидат також має внести заставу в розмірі 2,5 мільйонів гривень, які будуть повернені або в разі перемоги на виборах в першому турі, або у випадку виходу до другого туру. Менш щасливішим учасникам виборчих перегонів гроші не повернуть, вони будуть зараховані в державний бюджет України. Свою кандидатуру на виборах можна зняти не пізніше, ніж за 23 дні до дня голосування, звернувшись із заявою до ЦВК, тобто – до 7 березня 2019 року включно.

Результати виборів мають бути встановлені до 10 квітня 2019 року.

Якщо жоден із кандидатів не набере 31 березня 2019 більше 50% голосів, то 21 квітня повинен бути проведений другий тур виборів, в який вийдуть кандидати, що посіли перші два місця за підсумками першого туру.

У разі проведення другого туру виборів ЦВК має офіційно оголосити результати виборів до 1 травня 2019 року, а інавгурація новообраного президента відбутися до 31 травня 2019 року.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top