Що захотіли – то все отримали! ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» та ТзОВ «ЕКОТЕПЛО ДРОГОБИЧ»

Як  ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» та ТзОВ «ЕКОТЕПЛО ДРОГОБИЧ» – компанії близнюки, хапають всі цікаві йому бюджетні замовлення?

Пам’ятаєте, торік десь у цей самий час Україну облетіла “радісна” звістка: одіозний політик і шоумен Ляшко виграв у лотерею понад півмільйона гривень? Що ж тут скажеш? – Щасливий чоловік. А виявляється, у Дрогобичі теж є подібні щасливці. Вони виграють тендери. Один за одним. Усі, на які подаються! Але давайте про це детальніше.

Йдеться про фірму-виконавця робіт, яка бере участь у тендерах, – ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» (керівник ДЕМКО ІВАН АНТОНОВИЧ ).

Саме цьому товариству неймовірно щастить! Особливо у допорогових закупівлях – там, де вартість товарів менша 200 тисяч грн, а вартість робіт  – до 1,5 мільйонів грн.


Є така аналітична платформа Clarity-project, яка спеціалізується на публічних закупівлях та їхньому аналізі, а інформацію черпає з відкритих джерел, зокрема порталу ProZorro. Відповідно до даних Clarity-project, ТОВ “Екотепло Дрогобич” протягом минулого року взяло участь у 13 тендерах. І перемогло… всі 13 разів! 100% успішності!

Інформація про ТОВ “ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ” на порталі Clarity-project

 

Ще одна важлива деталь: з 13-и тендерів лише три відбувалися за конкурентними процедурами. В усіх інших випадках – замовники просто підписали угоду з ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» і все.

Допороговим улюбленцем це підприємство є для відділу освіти (керівник Петро Сушко) та департаменту міського господарства (керівник Роман Москалик). Чи це нормально і чи є тут #зрада ми запитали у спеціалістів Центру громадського контролю та моніторингу.

“Аналізуючи закупівлі, ми часто помічаємо ситуації, коли у різних замовників є свої “дружні” підрядники, які отримують замовлення напряму, без проведення тендерних закупівель, практично відразу після свого створення. Так і в цьому випадку. Закон “Про публічні закупівлі” дозволяє замовникам не проводити тендерні закупівлі, якщо вартість закупівлі товарів і послуг не перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн.грн. Але тут є один момент – законом визначено необхідність дотримання принципів публічних закупівель, таких як добросовісна конкуренція і максимальна економія, також і під час здійснення допорогових закупівель”, – каже Юрій Кузько.


Крім того, експерти проаналізували вимоги замовників та документи ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ», які його представники подали для участі у трьох допорогових закупівлях. І виявили їх невідповідність. Це зобов’язувало замовника відхилити пропозиції ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» та відмінити закупівлі. Натомість договори таки уклали.

“Замовники часто вважають, що відкриті торги відбуваються за правилами Закону, а допорогові – за правилами замовника. Тобто “що хочу, те й роблю”. Довести, що замовник порушив, скажімо, основний принцип публічних торгів – не досягнув максимальної економії – важко. Чіткого механізму, який би запобігав подібним зловживанням, на жаль, нема”, – додає експерт.
Виправити таку ситуацію можуть зміни до закону “Про публічні закупівлі”, які подав Президент до Верховної Ради як невідкладний законопроект. Вони передбачають, що при закупівлі від 50 тисяч гривень, замовники будуть зобов’язані провести просту, швидку, але врегульовану Законом тендерну закупівлю. Це, кажуть фахівці, має стимулювати конкуренцію та дозволить закуповувати якісні товари, роботи і послуги за меншу ціну. Однак, депутати Верховної ради не підтримали такі зміни і “корупційні” складові залишилися у законодавстві, що стосується публічних закупівель.

Виходить на те, що замовники робіт, тому числі і міська рада, просто призначають  ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» співвиконавцем робіт. Може ці роботи якісь екстра якісні? А може більше ніхто не вміє такого робити? Мабуть, це ще не кінець: шукаємо інформацію далі.

І ще один нюанс: частина проектів, які виконувало ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ», співфінансувалися з обласного бюджету. Тобто, це були проекти, реалізовані в межах мікропроектів обласної ради. Зокрема, йдеться про “Капітальний ремонт пішохідної доріжки у сквері ХІХ ст. на вул. Шевченка в м. Дрогобич Львівської області (права сторона)” та “Капітальний ремонт огорожі у парку культури і відпочинку на вул. Трускавецькій у м. Дрогобич Львівської області”.

Припущення це, звісно, річ неточна, але, можливо, успіх цього підприємства можна пояснити лобіюванням його інтересів кимось в обласній раді, наприклад, обласним депутатом.

Олег Дьорка

Вже коли стаття була готова до друку, ми отримали нові факти, які підтверджують, що як мінімум один тендер підприємство ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» отримало неправомірно. Мова йде про “Капітальний ремонт пішохідної доріжки у сквері ХІХ ст. на вул. Шевченка в м. Дрогобич Львівської області (права сторона)”. В цьому тендері переможцем було визначено ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» (код ЄДРПОУ – 42079261) з ціновою пропозицією 344 101,00 грн.

ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» у довідці про підтвердження виконання аналогічних договорів було надано інформацію про договори, виконані іншою організацією ТзОВ «ЕКОТЕПЛО ДРОГОБИЧ» (код ЄДРПОУ –  38831396). Виявилося, що ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» має близнюка – ТзОВ «ЕКОТЕПЛО ДРОГОБИЧ», яке є ще більше “успішним”.

Інформація про засновників цих підприємств відповідно до порталу YouControl

ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» учасник у 37 закупівлях і  є переможцем у 32 закупівлях на суму 9 185 628.76 грн. Керівником цього підприємства є також ДЕМКО ІВАН АНТОНОВИЧ .

Інформація про ТзОВ “ЕКОТЕПЛО ДРОГОБИЧ” на порталі Clarity-project

Підприємство вже підписало 32 контракти на суму 9 185 628.76 грн. Замовники тут ті ж самі: Департамент міського господарства, комбінат міського господарства, відділ освіти та культури ДМР, виконавчий комітет Дрогобицької міської ради, а ще Дрогобицький педуніверситет.

Отож, повернемося до тендеру щодо ремонту пішохідної доріжки біля костелу. Учасник  – ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» повинен був завантажити «копію витягу з Реєстру платників податку – для учасників, які є платниками податку. Витяг повинен бути виданий не більше місячної давнини відносно дати кінцевого терміну подання пропозицій». Проте, учасник не завантажив вище вказану копію, натомість надав опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи».


Відтак  замовник, Департамент міського господарства, був зобов’язаний відхилити пропозицію учасника, ТОВ «ЕКО ТЕПЛО ДРОГОБИЧ» (код ЄДРПОУ – 42079261) як таку, що не відповідає вимогам замовника, однак Замовник уклав договір з цим учасником, чим порушив принцип об’єктивної та неупередженної оцінки тендерних пропозицій визначених у статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

Наразі за цими фактами Центр громадського моніторингу і досліджень надіслав скаргу у  Держаудитслужбу, яка й має перевірити усі порушення, що були допущені, як і Департаментом міського господарства (керівник Роман Москалик), так і керівництвом фірм-близнюків Іваном Демком.


Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top