Що робити у випадку ДТП?

Необхідні дії при аварії

Дії учасників дорожньо-транспортної пригоди передбачені двома нормативно-правовими актами:

Отже, в Правилах дорожнього руху чітко говориться про те, що в першу чергу необхідно викликати поліцію на місце аварії, переконатися в тому, що немає потерпілих, не переміщувати ніяких предметів і не тікати з місця ДТП.

У випадку, якщо є постраждалі і вони потребують медичної допомоги, треба за можливості звернутися до свідків пригоди і попросити їх доставити потерпілих до лікарні або викликати “швидку”. Якщо ж свідків ДТП немає або до медзакладу вони відвезти не можуть, тоді є інший варіант, передбачений законодавством. Ви, як учасник аварії, доставляєте постраждалих до лікарні самостійно, але після цього одразу ж повертаєтеся на місце ДТП і по дорозі повідомляєте про те, що трапилося, в органи Національної поліції.

Якщо у дорожньо-транспортній пригоді постраждалих немає, то просто очікуйте поліцію і не переміщуйте предмети, уламки транспортних засобів, бампери, скло, що розташовані на проїжджій частині. Навіть якщо Вам здається, що вони заважають проїзду і ускладнюють дорожню ситуацію, просто позначте місце знаком аварійної зупинки і увімкніть “аварійку” на своєму транспортному засобі.

Чому не можна переміщувати предмети, розташовані на місці ДТП? Бо напрям цих предметів, подряпини, що вони залишили на проїжджій частині – все це може допомогти встановити обставини аварії і в подальшому як підтвердити, наприклад, Вашу невинуватість, так і стати пом’якшуючим доказом у випадку встановлення Вашої вини судом.

Також варто обмінятися інформацією з іншим учасником дорожньо-транспортної пригоди, якщо такий є: виписати назву його страхової компанії, дані страхового полісу, номер транспортного засобу та бажано контактні телефони. А ще надати йому інформацію про свій страховий поліс та компанію, в якій застраховано Ваш автомобіль.

Оформлення протоколу

Важливою частиною процедури оформлення ДТП є складання протоколу. Якщо збитки в результаті аварії незначні (до 50 тисяч гривень), немає постраждалих і відсутні ушкодження транспортної інфраструктури, Ви маєте право на складання так званого європротоколу.

Завдяки європротоколу учасники дорожньо-транспортної пригоди самостійно заповнюють бланк згідно встановлених схем, вносячи інформацію про аварію, для подальшої виплати страхового відшкодування. Якщо Ви маєте труднощі з самостійним заповненням європротоколу, експерти рекомендують дочекатися приїзду поліції і оформити документи про аварію за стандартною процедурою.

Незалежно від того, яким чином був складений протокол ДТП (за допомогою європротоколу чи заповнення бланку поліцією), протягом 3 днів Ви маєте звернутися до страхових компаній, в яких застраховані транспортні засоби учасників аварії, надати необхідну інформацію (в т.ч. номер банківського рахунку) і заповнити відповідні документи. Після розгляду Вашої справи в суді і встановлення вини учасників ДТП страхові компанії здійснюють виплату коштів на картку протягом 30 днів.

Корисні поради

Наступні рекомендації можуть допомогти з’ясувати винуватця ДТП, а також запобігти можливим проблемам. Зокрема, експерти рекомендують ретельно проводити фото- і відеофіксацію місця аварії. Оскільки в подальшому розміщення уламків, частин автомобілів, розмір гальмівного шляху можуть мати важливе значення у випадку розгляду адміністративної справи і встановлення вини учасників. Тому зробіть максимальну кількість фотографій та відеозаписів з місця події.

Якщо ж у Вашому автомобілі є відеореєстратор, то запис про це варто внести в протокол, коли будете його підписувати. А саму копію відео можете потім надати під час розгляду справи у суді або в органи Національної поліції.

Важливий момент: безпосередньо після дорожньо-транспортної пригоди краще не вживати ніяких спиртовмісних лікарських препаратів. Інакше тест на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння може виявитися позитивним, а це зіграє не на Вашу користь.

Звісно, аварія – ситуація стресова. Тому після того, як Ви убезпечили місце ДТП, встановили потрібні знаки і викликали поліцію, зателефонуйте своїм рідним та друзям, які зможуть одразу ж приїхати. Вони прослідкують за тим, щоб усі дані, що вносяться до протоколу, були правильними, а також нададуть Вам моральну підтримку на місці.

Джерело: Закон і Порядок https://t.me/jur_info

Також читайте

Share this post

3 Replies to “Що робити у випадку ДТП?”

  1. Uuu сказав:

    !!!

  2. Uuu сказав:

    Дякую

  3. Uuu сказав:

    Ще раз!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top