20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України». День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

Інформація з https://www.wikipedia.org/

АНОНС ПОДІЙ, ЯКІ ВІДБУВАТИМУТЬСЯ В ДРОГОБИЧІ (інформація Дрогобицької міської ради)

У вівторок та середу, 20-21 лютого, у Дрогобичі відбуватимуться заходи зі вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні.

20 лютого

13:00 — в історичному відділі музею “Дрогобиччина” (вул. І. Франка, 32), у Меморіальній кімнаті Героїв Небесної Сотні відбудуться заходи зі вшанування новітніх Героїв та презентація музичних творів барда Лілії Кобільник.

14:30 — у Народному домі імені Івана Франка відбудеться захід зі вшанування пам’яті героїв Небесної сотні за участю читців та показу відеороликів про події на Майдані.

Опісля відбудеться хода, панахида та покладання квітів до пам’ятного знаку на стіні Катедрального собору Пресвятої Трійці.

15:00 — у Світлиці Ратуші відбудеться зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми з бійцями добровольчих формувань — учасниками АТО.

18:00 — у Сквері Героїв Небесної сотні (вул. П. Орлика) відбудеться флешмоб пам’яті «Герої не вмирають!».

21 лютого

16:00 — у Ратуші відбудеться зустріч керівництва міста з родинами Героїв Небесної Сотні та постраждалими учасниками Революції Гідності.

Під час трагічних подій на Майдані Дрогобиччина втратила трьох Героїв: Богдана Вайду, Олега Ушневича та Йосипа Шілінга.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

scroll to top