
За останні дев’ять тижнів до медичних закладів Львова звернулися 126 водіїв електросамокатів, які отримали травми під час їзди.
Понад половина постраждалих – діти (64). «Швидка» доставила до лікарень 52 постраждалих, 40 із них – діти. 34 потребували госпіталізації.
Ще семеро людей звернулися до медиків після наїзду електросамокатів, одну постраждалу дитину також госпіталізували.
Медики наголошують: більшість таких випадків можна було б уникнути, дотримуючись правил безпеки й використовуючи захисне спорядження. Вони вкотре закликають батьків не дозволяти дітям кататися без шолома та контролю дорослих.
Ця статистика надійшла вже після того, як Львівська міська рада відреагувала конкретними обмеженнями.
З березня цього року з важкими травмами до лікарень потрапили понад 100 дітей. Торік троє неповнолітніх, які постраждали внаслідок падінь з електросамокатів, стали посмертними донорами органів після констатації смерті мозку.
Депутати ухвалили зміни до Правил благоустрою громади: користуватися електросамокатом тепер можна лише з 16 років. Обов’язковим стає захисний шолом, а на потенційно небезпечних ділянках швидкість руху електросамокатів прокатних сервісів обмежили до 15 км/год. Окремою ухвалою депутати погодили встановлення експериментальних дорожніх знаків – саме вони, а не лише налаштування застосунків прокатних сервісів, дадуть поліції підстави зупиняти й приватні самокати, які досі залишалися поза будь-яким контролем.
«Упродовж останніх місяців працювала робоча група для врегулювання питання використання електросамокатів у нашій громаді. За результатами її роботи ми напрацювали низку пропозицій, які були затверджені сьогодні на сесії», – розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.
Місто також визначило 234 локації для паркування прокатної техніки. Оператори платитимуть за них оренду, а вивантажувати самокати зможуть лише в цих точках. Ця частина рішення технічно вже діє з 1 липня.
Слідкувати за дотриманням нових правил доручили патрульній поліції спільно з ЛКП «Муніципальна варта». Водночас тут є проблема: закон досі не передбачає чіткої відповідальності за порушення правил користування електросамокатами. Тому Львів повторно звернувся до Верховної Ради та уряду з проханням врегулювати це на державному рівні – подібні заклики місто озвучувало й раніше, поки кількість дитячих травм продовжувала зростати.
Нинішнє рішення розвиває те, що виконком підтримав ще на початку липня, а також багаторічну співпрацю з операторами прокату: завдяки їй швидкість самокатів уже обмежили до 20 км/год, облаштували 79 паркувальних місць і запровадили систему ідентифікації техніки.
Джерело – zaxid.net






